امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87712
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از گذشت حدود 4 ماه از سرپرستی محمدحسین امید بر دانشگاه تهران، رضا ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از گذشت حدود 4 ماه از سرپرستی محمدحسین امید بر دانشگاه تهران، رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی محمود نیلی احمدآبادی را به عنوان سرپرست دانشگاه تهران معرفی کرد.

بر اساس این گزارش، سناریوی تعیین رئیس دانشگاه تهران پس از گذشت روند انتخاباتی در این دانشگاه و کش و قوس‌های فراوان در حالی به پایان رسید که عبدالحسین فریدون مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: نام نیلی احمدآبادی طبق آئین نامه و بر اساس روال تعیین روسای دیگر دانشگاه‌ها به شورایعالی انقلاب فرهنگی معرفی می‌شود تا پس از تائید شورایعالی وی به عنوان رئیس دانشگاه حکم خود را دریافت کند.

 محمدحسین امید، سید حسین حسینی، کمره‌ای، محمد رحیمیان و محمود نیلی احمدآبادی از سوی شورای تعیین رئیس دانشگاه تهران به عنوان کاندیدهای ریاست دانشگاه تهران مطرح بودند که وزیر علوم، نیلی احمدآبادی را به عنوان رئیس دانشگاه تهران به شورایعالی انقلاب فرهنگی معرفی کرد.
* سوابق نیلی احمدی آبادی

محمود نیلی احمدآبادی متولد 1335 اصفهان، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی دانشگاه شیراز در سال 1360 بوده و تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه صنعتی شریف در گرایش شناسایی و انتخاب مواد در سال 1367 و در مقطع دکتری در دانشگاه توهوکو ژاپن درسال 1373 به پایان رسانده است.

وی استاد تمام مهندسی متالورژی و مواد دانشکده فنی دانشگاه تهران و رئیس سابق این دانشکده است.

همچنین نیلی احمدآبادی به عنوان نایب رئیس انجمن مهندسی متالورژی، معاون پژوهشی دانشکده فنی و رئیس پردیس دانشکده‌های فنی فعالیت می‌کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها