امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87719
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) "پیتر تیلر" در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) "پیتر تیلر" در ملاقات خود با هابیل درویشی مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) که در دفتر کار مدیرعامل این شرکت برگزار شد، اظهار داشت: ما به طور جدی حاضر به همکاری و حضور در همه زمینه‌ها برای توسعه خطوط مترو تهران و از جمله تأمین تجهیزات موردنیاز با شرکت مترو هستیم.

هابیل درویشی مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) هم با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت خطوط در حال بهره برداری، در دست ساخت و چشم انداز توسعه مترو تهران و حومه ارائه کرد و گفت: هم اکنون بیش از 200 کیلومتر خط مترو در حال ساخت در تهران وجود دارد که 100 کیلومتر آن مربوط به شهرک‌های اقماری و 100 کیلومتر مربوط به داخل شهر است که این بخش شامل خطوط 3،6 و 7 است.

وی افزود: به اذعان بسیاری از صاحبنظران خارجی و داخلی صنعت مترو تهران به رغم نوپا بودن، از نظر مهندسی ساخت، توسعه و بهره برداری به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین متروهای جهان به شمار می‌آید و این حاصل استعداد و توان مهندسی بومی و خودکفایی است.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اعلام این که 100 درصد امور مطالعاتی، طراحی و ساخت متروی تهران (ساختمان) به دست پیمانکاران، مهندسان و مشاوران ایرانی انجام می‌گیرد افزود: بیش از 50 درصد تجهیزات موردنیاز توسعه خطوط مترو هم از داخل کشور تأمین می‌شود که برای تأمین بخشی از نیازهای باقیمانده در زمینه تجهیزات، بسیاری از شرکت‌های خارجی برای عقد قرارداد با ما در حال مذاکره هستند و شرکت‌های فعال سوئدی هم می‌توانند در این عرصه ورود کنند.

درویشی در پاسخ به پرسش سفیر کشور سوئد درباره چگونگی مدیریت مشکلات و موانع غیرقابل پیش بینی در مسیر حفاری تونل‌ها بیان داشت: بخش جنوبی خط 3 مترو تهران (محدوده بافت فرسوده شهری) که اخیراً مورد بهره برداری قرار گرفت خود مصداق روشنی از سختی‌ها و پیچیدگی‌های فنی و اجرایی ساخت مترو در تهران است که با ثبت همه رکوردهای بی نظیر در پیشرفت یک پروژه عمرانی و صرفاً به اتکای دانش مهندسان، مشاوران و پیمانکاران مترو با موفقیت به انجام رسید.

وی از سفیر سوئد برای بازدید از بخش‌های مختلف خطوط در حال ساخت مترو تهران و حومه دعوت بعمل آورد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه در برابر خواسته سفیر اروپایی مبنی بر اینکه چه زمانی ایستگاه مترو در محدوده سفارتخانه سوئد دایر خواهد شد این را هم به سفیر سوئد در تهران نوید داد که با اتمام عملیات ساخت بخش شمالی خط 3 مترو در شمال غربی پایتخت تا پایان سال و بهره‌برداری از این بخش، انتظار پیتر تیلر و همکارانش در سفارتخانه برای تردد روزانه از طریق مترو به سرانجام برسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار