امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87723
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان عصر امروز (دوشنبه) در همایش «مادران چشم به راه» که در فرهنگسرای ملل برگزار شد، ضمن تبریک ایام مبارک شعبان و روز میلاد حضرت علی اکبر(ع) اظهار داشت: چه زیبا این روز را به نام روز جوان نامگذاری کرده‌اند.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم تصریح کرد: در چنین روز مبارکی این حرکت ارزنده برای پاسداشت از مادران جاویدالاثرهای آسمانی و چشم به راه برگزار شده اما حقیقت آن است که جاویدالاثرها در قلوب آحاد ملت ایران به ویژه آنهایی که در مسیر نظام و ولایت هستند جاودانه‌اند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بسیار به حق گفته شده که بهشت زیر پای مادران است و از دامن زن مرد به معراج می‌رسد یادآور شد: این بانوان برجسته در واقع جا پای فاطمه زهرا(س)، ام‌البنین‌ و حضرت زینب کبری(س) گذاشتند و ملت ایران خود را مدیون آنها می‌دانند.
 


 

موسوی با ذکر خاطره‌ای از حضورش در مکه مکرمه و برخورد وهابیون در قبرستان بقیع، یادآور شد: این سفر، صد برابر اعتقاد مرا به شیعه و تشیع بالاتر برد چراکه نشانه‌هایی در آنجا وجود دارد که عین اعتقادات شیعه است.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ بر همین اساس به طی کردن مسیری که حضرت هاجر برای پسرش آب می‌آورد توسط حجاج اشاره و تصریح‌کرد: تکرار این عمل به عنوان یک نماد به شمار می‌رود و هر کسی که به حج مشرف می‌شود باید آن را انجام دهد حال باید گفت آیا مقام امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) از کاری که هاجر و اسماعیل کردند کمتر بوده است، البته منظور جایگاه معنوی نیست بلکه نزدیکی آنها به یکدیگر مطرح است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اینکه وهابیت چنین القائاتی دارد برای این است که نمادها و اسطوره‌هایمان را از ما بگیرد.

موسوی در عین حال به عنوان «اسطوره» که غربی‌ها آن را مطرح می‌کنند، اشاره و تصریح‌کرد: در واقع آنها اسطوره‌هایی دارند که معلوم نیست واقعیت داشته باشد، اما شیعه اسطوره‌هایی واقعی همچون حضرت ابوالفضل(ع)، حضرت زینب(س) و حضرت علی‌اکبر(ع) دارد.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) در برابر ظلم ایستاد و با لب تشنه به شهادت رسید، اظهار داشت: هرکس دنبال ام‌‌البنین‌ها است باید نزد مادران شهدا و مفقودالاثرها برود.

وی همچنین به پدر شهیدی اشاره کرد که وقتی خبر شهادت دومین فرزندش را آوردند لباس سفید بر تن کرد و حتی یک قطره اشک نریخت چرا که می‌گفت نمی‌خواهم منافقین خوشحال شوند و گفت: اینها اسطوره‌های واقعی هستند.
 


 

موسوی به مادران مفقودالاثرها و جاویدالاثرهایی اشاره کرد که هنوز چشم به راه هستند که آیا آنها باز خواهند گشت و گفت: اگر در جاهای دیگری از دنیا چنین انسان‌هایی با چنین صبوری وجود داشت هزاران کتاب نوشته و هزاران فیلم ساخته می‌شود؛ از این رو باید این گلایه را به جریان روشنفکری که بر این اسطوره‌ها چشم بسته، داشت.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اضافه‌کرد:‌ یک کتاب به اسم دا نوشته شد که بیش از صد بار در کشور ما تجدید چاپ شده است و این یعنی مردم ما به این موضوع علاقه دارند اما عده‌ای می‌خواهند که آن مسکوت باشد.

وی نماد فرهنگ حسینی و عاشورایی را این مادران دانست و افزود:‌ امروز جوانان سوریه در برابر سربازان هفتاد کشور ایستادگی می‌کنند و با توجه به سفری که در سال 90 به سوریه داشتم آنچه این کشور را نجات داد شکل‌گیری خودجوش سیستم بسیجی در این کشور بود.

موسوی بر همین اساس به عراق و لبنان نیز اشاره کرد و خطاب به این مادران گفت:‌ امروز فرزندان شما همان‌هایی هستند که در سوریه می‌جنگند و در عراق از حرمین دفاع می‌کنند.

مدیرعامل خبرگزای فارس، در ادامه سخنان خود با اشاره به گفته فوکویاما تئوریسین لیبرال سرمایه‌داری که گفته بود شیعه دو بال ولایت و ایثار و شهادت دارد، اظهارداشت: تا این دو بال وجود دارد نمی‌توان با او مقابله کرد از این رو به دنبال این هستند تا خانواده شهدا و ایثارگران را کنار بگذارند اما نمی‌توانند.

وی با تأکید بر اینکه شهدا و مادران شهدا حبل‌المتین‌هایی هستند که سرزمین اسلامی ایران را به ملکوت آسمان وصل می‌کنند، یادآور شد: خون شهدا انقلاب را بیمه کرده‌ و تا خون این شهدا هست انقلاب اسلامی پاینده است.

موسوی در پایان سخنان خود اظهارداشت: این شهدا در جوانی مانند حضرت علی اکبر(ع) و در گمنامی مثل مادرشان حضرت فاطمه زهرا(س) بودند و مادران جاویدالاثرها اسطوره‌های صبر، مقاومت و ایثار هستند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها