امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8773
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات الجزایر به علت انتشار گزارشی در دو روزنامه «جریدتی» و «مون ژورنال» درباره وخامت وضع سلامت ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات الجزایر به علت انتشار گزارشی در دو روزنامه «جریدتی» و «مون ژورنال» درباره وخامت وضع سلامت عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر که در بیمارستانی در فرانسه بستری است شنبه شب مانع صدور شماره امروز یکشنبه این دو روزنامه شدند.

هشام عبود که مدیر مسئول روزنامه فرانسوی زبان «مون ژورنال» و روزنامه عربی زبان «جریده» است گفت: دولت از ما خواست صفحات مربوط به گزارش درباره وخامت حال بوتفلیقه را سانسور و حذف کنیم اما پس از مخالفت هیات مدیره این دو روزنامه، چاپخانه که وابسته به دولت است از انتشار شماره امروز دو روزنامه خودداری کرد.

عبود گفت: این دو روزنامه با استناد به چند منبع اعلام کردند که رئیس جمهور که در کما به سر می برد روز چهارشنبه به کشور منتقل شده است.

عبود گفت: اگر اطلاعات ما درست نباشد دفتر ریاست جمهوری می توانست به نقل از پزشک مخصوص بوتفلیقه بیانیه ای را در تکذیب این گزارش و یا تصاویری از بوتفلیقه را منتشر کند.

پس از سه هفته از منتقل شدن عبدالعزیز بوتفلیقه،رئیس جمهور الجزایر به بیمارستان نظامی پاریس اخیار ضد و نقیضی درباره حال وی منتشر می شود.

برخی پایگاه های خبری خارجی حتی از مرگ وی خبر می دهند اما مقامات رسمی و در راس آن نخست وزیر از بهبود قابل ملاحظه حال وی می گویند.

احزاب معارض در الجزایر نیز خواستار اجرای ماده 88 از قانون اساسی این کشور هستند که مبتنی بر ضرورت تعیین جانشین برای تصدی منصب ریاست جمهوری در صورت ناتوانی رئیس جمهور و یا مرگ وی است اما حاکمیت با این امر مخالف است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها