امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87770
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، ولی‌الله نصر پیش از ظهر امروز در نشست بررسی وضع طلاق در استان سمنان که با حضور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، ولی‌الله نصر پیش از ظهر امروز در نشست بررسی وضع طلاق در استان سمنان که با حضور مدیرکل مشاوره و امور روان‌شناختی سازمان بهزیستی و شماری از کارشناسان سازمان بهزیستی در سالن جلسات اداره کل بهزیستی استان سمنان برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس آخرین آمارهای رسمی، در سال گذشته 774 هزار و 513 فقره ازدواج در استان‌های مختلف کشور به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: در همین بخش، شاهد ثبت 155 هزار و 369 مورد طلاق بودیم که باید تلاش شود روز به روز در راستای کاهش این تعداد اقدامات عملی و منسجم انجام گیرد.

مدیرکل دفتر آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: شمار ازدواج‌های ثبت شده در کشور در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن، حدود 7.1 درصد کاهش پیدا کرده است.

نصر ادامه داد: در همین حال، شمار طلاق‌های به ثبت رسیده در استان‌های مختلف نیز از رشد 5.3 درصدی برخوردار بوده است.

وی استان‌های خراسان رضوی، گیلان و کردستان را دارای بیشترین آمارهای طلاق در کشور عنوان و بیان کرد: این رتبه‌بندی بدون در نظر گرفتن آمارهای استان‌های تهران و البرز انجام شده که کمی بالاتر از میانگین سایر استان‌هاست.

مدیرکل دفتر آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی اضافه کرد: همچنین استان‌های سیستان و بلوچستان، ایلام و یزد دارای کم‌ترین آمارهای طلاق در کشور هستند.

در نشست بررسی وضع طلاق در اداره کل بهزیستی استان سمنان که در آن مدیرکل، معاونان، رؤسای شهرستان‌های بهزیستی استان سمنان، کارشناسان و نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد نیز حضور داشتند، به بحث پیرامون تلاش‌های انجام گرفته در حوزه آسیب‌های اجتماعی در استان سمنان پرداخته شد.
انتهای پیام/2249/ر30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها