امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8778
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 315
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «عبداللطیف بن راشد الزیانی» دبیر کل شورای همکاری خلیج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «عبداللطیف بن راشد الزیانی» دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس «حسین امیر عبداللهیان» معاون امور عربی و آفریقای وزیر خارجه ایران را به دخالت در انچه امور داخلی بحرین خواند، متهم کرد.

الزیانی واکنش معاون وزیر خارجه ایران به حمله نیروهای لباس شخصی به منزل یکی از رهبران شیعه در بحرین را نقض آشکار اصول و قوانین بین المللی دانست.

دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس مسئولان ایرانی را به دخالت برنامه ریزی شده در امور داخلی بحرین و کشورهای عربی و به خطر انداختن ثبات و امنیت منطقه متهم کرد و مدعی شد: ادامه این روند به نفع روابط ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس نخواهد بود.

«امیر عبداللهیان» معاون وزیر خارجه کشورمان در واکنش به حمله نیروهای مسلح و لباس شخصی‌های رژیم آل خلیفه به منزل آیت‌الله «عیسی قاسم» از رهبران بزرگ تشیع، ضمن محکومیت قوی این اقدام ناشایست نسبت به عواقب آن هشدار داده و آن را موضوعی فراتر از مسائل داخلی بحرین و مرتبط با جهان اسلام خوانده بود.

از سوی دیگر «خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین در صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی مدعی شد که در بحرین علمای دینی در بازداشت خانگی قرار ‌نمی‌گیرند و آنها از بیان دیدگاهشان محروم نمی‌شوند.

وی اقدامات سرکوب گرانه رژیم آل خلیفه را «اجرای قانون» و «حفظ امنیت» بحرین خواند.

این ادعاها در حالی از سوی مسئولان رژیم آل خلیفه مطرح می‌شود که منامه از سوی واشنگتن و نهادهای حقوق بشری متهم است که جنبش مردمی این کشور را با کمک عربستان به شدت سرکوب می‌کند و شهروندان معترض و فعالان سیاسی این کشور را به اتهام‌های غیر واقعی دستگیر و بازداشت می‌کند که این بازداشت‌ها گاهی به شکنجه و مرگ معترضان منتهی می‌شود.

دهها نظامی مسلح رژیم آل‌خلیفه با حمله به منزل "آیت الله شیخ عیسی قاسم" رئیس شورای اسلامی علمای بحرین، خسارتهایی را به منزل وی وارد کردند.

حمله به خانه آیت الله شیخ عیسی قاسم در شهر "الدراز" در غرب منامه بامداد روز جمعه صورت گرفت.

نیروهای بحرینی که هنگام حمله نقاب به چهره داشتند؛ علاوه بر ارعاب زنان و کودکان، خسارتهایی را به اسباب و لوازم خانه وارد کردند.

نظامیان مسلح پس از حمله به منزل رئیس شورای اسلامی علمای بحرین، زنان و کودکان را در یک اتاق حبس کرده و به تخریب لوازم خانه پرداختند.

این اقدام نیروهای آل خلیفه با موجی از محکومیت شخصیت‌های داخلی و خارجی  همراه بوده است.

آیت الله شیخ عیسی قاسم هنگام یورش این نظامیان مسلح در خانه حضور نداشت.

بحرین از دو سال پیش شاهد تظاهرات مردمی و انقلاب علیه رژیم آل خلیفه است.

نیروهای امنیتی بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی به سرکوب مردم پرداخته‌اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صد‌ها نفر شهید، زخمی یا بازداشت شده‌اند.

شواهد سازمان‌های حقوق بشری نشان می‌دهد که شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقض عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده‌اند.

این درحالی است که مردم بحرین با وجود این سرکوبگری‌ها همچنان با آمدن به خیابان‌ها بر مطالبات مشروع خود در دستیابی به حقوق از دست رفته خود از جمله اجرای عدالت اجتماعی و روی کار آمدن نظامی منتخب تاکید می‌کنند.

آیت الله شیخ عیسی قاسم در خطبه های نماز جمعه هر هفته در مسجد امام صادق (ع) در شهر الدراز از حقوق مردم و خواسته های مشروع آنها حمایت می کند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها