امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87780
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و سومین نشست خبری قوه قضائیه به جاری شدن سیل در برخی استان‌ها اشاره داشت و گفت: ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و سومین نشست خبری قوه قضائیه به جاری شدن سیل در برخی استان‌ها اشاره داشت و گفت: سیلی که اخیرا در برخی استان‌ها آمد به خصوص در گلستان و مازندران آسیب و خسارت‌های زیادی وارد کرد و باغات، اراضی، ابنیه و غیره خسارات زیادی دیدند.

وی گفت: ما با همه آسیب‌دیدگان همدردی می‌کنیم و به بازماندگان نیز تسلیت می‌گوییم و امیدوار هستیم همانطوری که تا الان مسئولان ذیربط سعی کردند به محل‌های سیل‌زده سر بزنند و کمک کنند و خسارات را برآورد کنند بتوانند برای رفع مشکلات مردم اقدام کنند.

محسنی اژه‌ای گفت: سیل یک حادثه طبیعی است که در همه دنیا اتفاق می‌افتد و در پاره‌ای موارد شاید نتوان جلویش را گرفت اما باید اقداماتی از قبل صورت بگیرد برای جلوگیری یا کم کردن خسارات تا سیل به منازل و باغات خسارت نزند به خصوص در جاهایی که پیش‌بینی می‌شوند باید سیل‌بند ایجاد شود.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: اگر چه در حریم رودها و نهرها به صورت غیرمجاز یا اخذ مجوز از نهادها سبب شوند که مسیر رودخانه یا نهر کم‌عرض شود یا ساختمان ساخته شود یا به هر شکل دیگری که ممکن شود که سیل خسارت بیشتری به بار بیاورد باید جلوگیری شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس قوه قضائیه هم مسئولیت دارد در صیانت از حقوق عامه وارد شود و بنابراین هیأتی به این دو استان سیل‌زده امروز اعزام شود تا بررسی کنند و ببینند که آیا از ناحیه دستگاه‌های مختلف تقصیر و قصوری که باعث خسارت بیشتری به مردم شود وجود داشته یا نه.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: همچنین این هیأت به بررسی ابعاد مختلف می‌پردازد و با مردم و مسئولین محلی تماس برقرار خواهد کرد و اماکن را از نزدیک مشاهده می‌کند و گزارش تهیه می‌کند تا اگر قصوری باشد بررسی شود و با دولت و دستگاه‌های محلی هماهنگی می‌کند تا در آینده اگر سیلی صورت گرفت خسارت نداشته باشد یا خسارت به حداقل برسد.
ادامه دارد..
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها