امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87785
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و سومین جلسه نشست خبری درباره پرونده بابک زنجانی اظهارداشت: قرار بازداشت موقت وی مجدداً ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و سومین جلسه نشست خبری درباره پرونده بابک زنجانی اظهارداشت: قرار بازداشت موقت وی مجدداً تمدید شده است و اقداماتی با وزارتخانه‌های ذیربط و اعضای آن در این خصوص صورت گرفته است.

وی ادامه داد: با همکاری وزارتخانه‌های مختلف از جمله وزارت امور خارجه و نفت 1500 میلیارد تومان از اموال وی به مزایده گذاشته شده است و برای پرداخت مابقی بدهی برای شناسایی اموال وی در داخل و خارج کشور اقدام شده است.

اژه‌ای با اشاره به اینکه تعدادی از افراد نزدیک به بابک زنجانی نیز دستگیر شده‌اند گفت: این پرونده همچنان تمام نشده است و مسیر آن ادامه دارد، تعدادی نیز بازداشت و مجدداً آزاد شده‌اند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به پرسشی مبنی بر آخرین وضعیت پرداخت مطالبات و معوقات بانکی بیان داشت: پرونده بابک زنجانی نیز یکی از پرونده‌های معوقات بانکی است. اژه‌ای افزود: در این خصوص پرونده 3 هزار میلیاردی نیز تعیین تکلیف شده است و برای برخی از پرونده‌های دیگر نیز حکم قطعی صادر شده است و حکم باقری درمنی نیز در این راستا صادر شده است.

اژه‌ای یادآور شد: پرونده‌ای که معطل مانده و هیچ اقدامی روی آن صورت نگرفته و کنار گذاشته شده باشد بعید می‌دانم در دستگاه قضایی وجود داشته باشد.

وی افزود: یکی از کسانی که حدود هزار میلیارد تومان معوقات بانکی داشته با اقداماتی که از سوی دادستانی صورت گرفته 350 میلیارد تومان آن را تسویه کرده است و فرد دیگری نیز اخیراً نامه‌ای نوشته و عنوان کرده 80 میلیارد تومان بدهی و معوقات بانکی دارد که بخشی از آن را پرداخت و مابقی آن را نیز پرداخت خواهد کرد.

دادستان کل کشور توصیه کرد: کسانی که بدهی بانکی دارند تسویه کنند تا نیازی به ورود قوه قضاییه نباشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار