امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87787
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، احمد تویسرکانی ظهر امروز در جلسه شورای قضایی استان کردستان در سنندج اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، احمد تویسرکانی ظهر امروز در جلسه شورای قضایی استان کردستان در سنندج اظهار داشت: براساس آموزه‌های دین، سیاست‌های ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست قوه قضائیه، وظیفه ما خدمت‌رسانی به مردم و تامین رضایتمندی آنان است.

به گفته وی، وضعیت مطلوب در دستگاه قضا زمانی معنا پیدا می‌کند که مردم احساس امنیت را نسبت به این دستگاه داشته باشند و این دستگاه را ملجاء و پناهگاه خود بدانند.

معاون قوه قضائیه تصریح کرد: توجه به افکار عمومی، قضاوت عمومی نسبت به عملکرد دستگاه قضا و نظرات مردم و اینکه تا چه میزان توانسته‌ایم رضایتمندی مردم در بحث خدمت‌رسانی را تامین کرده باشیم نکته بسیار مهم و کلیدی است که مجموعه مدیریتی دستگاه قضا به آن توجه می‌کنند.

تویسرکانی اضافه کرد: دستگاه قضایی به طور طبیعی به عنوان وجه حاکمیت و ولایت است و منتسب از جانب رهبری است و به همین دلیل مسئولیت‌ها در مجموعه قضایی سخت و سنگین است.

وی امر قضا و قضاوت را بسیار خطیر و بزرگ توصیف کرد و گفت: امروز پیچیدگی امور ویژگی‌های خاصی را به امر اجرا و دستیابی به اهداف مطلوب دستگاه قضا داده است چرا که اگر ما در دستگاه قضایی با حجم ورودی پرونده‌ها و یا کاهش و افزایش جرم مواجه شویم باید علل آن را در جاهایی دیگر دنبال کنیم.

تویسرکانی خاطرنشان کرد: تاثیر امور فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بر امر قضا و همان طور تاثیر امور قضایی و تصمیمات قضائی بر سایر امور جامعه کاملا مشهود و محسوس است.

وی اوضاع و احوال استان کردستان را خوشحال کننده و نشان از تعامل بین مجموعه مدیریتی و دستگاه‌ها علی‌رغم محدودیت‌ها و کمبودها دانست.

معاون قوه قضائیه لازمه مدیریت صحیح را توجه به تمامی ابعاد امور خواند و گفت: بخشی از توفیقات در کار هم نتیجه نگاه عالمانه و متناسب با شرایط است که در کردستان نمود عینی دارد.

تویسرکانی آسیب‌شناسی، رصد کردن و تشخیص درست نیازها را کمک به جبران نیازها و خلأها دانست و افزود: باید منابع و ظرفیت‌ها را رصد کرد و در راستای پیشبرد اهداف از آنها استفاده بهینه کرد.

وی در ادامه به قرارگرفتن ایران در کانون توطئه دشمنان در منطقه اشاره کرد و با یادآوری هجمه دشمنان به این کشور، گفت: ایران در کانون توطئه دشمنان دین و اسلام و منطقه و دنیای استکبار واقع شده و حتما هوشیاری مسئولان آنها را در رسیدن به برنامه ناکام می‌گذارد.

تویسرکانی در پایان خاطرنشان کرد: هرچند با رهنمودهای امام راحل و مقام معظم تا به حال دشمنان نتوانسته‌اند توطئه‌های خود را عملی سازند اما باید تصمیماتی اتخاذ شود که دشمن نتواند راه نفوذ به داخل را ایجاد نماید.
انتهای پیام/79001/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها