امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87788
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، در ادامه شصت و سومین نشست سخنگوی قوه قضاییه، غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به پرسشی مبنی بر بدحجابی و اینکه آیا با این ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، در ادامه شصت و سومین نشست سخنگوی قوه قضاییه، غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به پرسشی مبنی بر بدحجابی و اینکه آیا با این معضل و جرایم باندی در این خصوص برخورد قضایی شده است، گفت: یک فرد به صرف کشف حجاب یعنی اینکه شرعاً و قانوناً حجابی را که باید داشته باشد بدون باند و گروه و احیاناً بی تقید آن حجاب لازم را ندارد بر این اساس جرمی مرتکب شده و قاضی می‌تواند مجازات شلاق و جزای نقدی بدهد.

وی افزود: افرادی به صورت باندی و گروهی علیرغم کشف حجاب که جرم محسوب می‌شود می‌خواهند یک دهن‌کجی به مردم و نظام داشته باشند که این موضوع یک جرم ساده نیست و بعضی از افراد علاوه بر اینکه یک نوع بی عفتی دارند مزاحمتی نیز برای مردم ایجاد می‌کنند.

وی افزود: افرادی هم هستند که بارها تذکر گرفته‌اند و اصلاح نشدند و رعایت نیز نمی‌کنند و دوباره جرم مشابه را تکرار می‌کنند که در قانون پیش‌بینی شده حسب شلاق و جزای نقدی که دارد حسب مورد توسط قاضی اقدامات قانونی صورت گیرد.

وی افزود: مواردی بوده است که از طریق سیستم‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی اعلام شده که ابتدای گزارش آنها کشف حجاب به صورت باندی را مطرح کرده‌اند ولی اینکه در دادگاه‌ها در این خصوص چیزی به اثبات رسیده باشد را در جریان نیستم.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به پرسشی مبنی بر حکم غیابی برادر مه‌آفرید اظهارداشت: تعداد افرادی هستند که پرونده‌های آنها در دادگاه مطرح است و افرادی نیز از جمله برادر آقای مه‌آفرید که در داخل کشور نیستند به صورت غیابی حکم وی صادر شده است.

اژه‌ای درباره برگرداندن خاوری به کشور نیز اظهارداشت: اقداماتی از سوی دستگاه قضایی و پلیس بین‌الملل در حال انجام است که اگر انجام شود رسانه‌ها نیز قطعاً مطلع می‌شوند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر پرونده‌هایی که توسط کمیسیون اصل 90 به قوه قضاییه ارسال می‌شود، گفت: هنوز در مورد این پرونده‌ها حکمی صادر نشده است و بعضی از اینها باید مستقیماً در دادگاه مورد بررسی بیشتری قرار گیرد.

وی درباره وضعیت پرونده ستاد سوخت کشور نیز اظهارداشت: این پرونده هنوز به دادگاه نرفته است و در مرحله دادسرا است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها