امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87789
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار قضایی فارس در ادامه شصت و سومین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه، غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به پرسشی مبنی بر بازداشت یک خبرنگار ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس در ادامه شصت و سومین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه، غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به پرسشی مبنی بر بازداشت یک خبرنگار اصلاح‌طلب و عدم اطلاع خانواده وی اظهار داشت: هیچ متهمی که خانواده‌اش از محل بازداشت خبر نداشته باشد نداریم.

وی ادامه داد: اتهام افراد را به خصوص تا زمانی که تحقیقات مقدماتی در حال انجام است نمی‌توانیم اعلام کنیم و ممکن است خانواده وی به عنوان مثال بدانند که متهم در زندان اوین است ولی اینکه بند آن را بدانند امکان‌پذیر است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر افزایش نرخ دیه و اینکه بیمه‌ها زیر بار افزایش نمی‌روند گفت: در قتلی که حکم دادگاه قصاص نداده و قتلی که به حکمی از دادگاه موجب قصاص است ولی طرف مقابل قصد دریافت دیه را دارد آن دیه باید پرداخت شود. چنانچه هر دو طرف مصالحه کنند و رضایت دهند و احیانا مبلغی را بگیرند خیلی بهتر است و یقینا به خیرشان است. کاری که در صلح انجام می‌شود برکات بیشتری دارد.

اژه‌ای بیان داشت: دیه باید پرداخت شود و دیه را تا زمانی که پرداخت نکرده باید انجام دهد. حال اگر کسی واقعا ندارد باید برود زندان اینطور نیست. کسی که به لحاظ دینی که دارد که دیه و غیر اگر ثابت شود که بودجه مالی را ندارد زندان نمی‌رود.

در ادامه این جلسه غلامحسین محسنی اژه‌ای در تذکر به پرسشی مبنی بر اینکه ریاست شعبه 76 دادگاه کیفری اعلام کرده‌اند که محاکمه م _ ر پایان رسیده است و منتظر حکم هستند گفت: با توجه به اینکه حکم قطعی نشده و شما نام فرد متهم را برده‌اید ناچارا جواب شما را نمی‌دهم.

وی افزود: نباید افراد با گمانه‌زنی و اطلاعات نادرست موجب مشوش شدن اذهان عمومی شوند و باید از لحاظ اخلاقی رعایت کنیم.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: رسانه‌های مکتوب و دیجیتال فرقی ندارد در صورتی که اطلاعات نادرستی را منتقل کنند بی‌اعتمادی مردم به آن رسانه بیشتر می‌شود.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: چرا نسبتی داده شود که صحت آن ثابت نشده است. رسانه‌ها سعی کنند رعایت کنند اگر مواردی موجب تشویش اذهان عمومی شود دادستانی وارد خواهد شد و برای آنها کیفرخواست داده می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار