امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87791
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تیم محققین دانشگاه استکهلم با مطالعاتی بر روی 2000 کارمند در بخش‌های مختلف و ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تیم محققین دانشگاه استکهلم با مطالعاتی بر روی 2000 کارمند در بخش‌های مختلف و دفاتر مختلف متوجه شدند، فضای باز تأثیر زیادی در به خطر افتادن سلامتی دارد و برای کار کردن مناسب نیست؛ چرا که برای کارمندان مشکلات بهداشتی ایجاد می‌کند.
دفتر مخصوص: یک کارمند
دفتر کوچک: دو یا سه نفر مشترکاً
فضای اداری کوچک باز: 4 تا 9 نفر
دفتر با فضای باز: 10 تا 204 نفر
فضای بزرگ: 25 نفر و بیشتر

80 تا 90 درصد افرادی که در فضاهای باز اداری کار می‌کنند در معرض خطر بیماری هستند و دچار بیماری‌های کوتاه مدت می‌شوند اما برای زنان این مدت بیشتر است که معمولاً زنان دو بار به مدت طولانی دچار غیبت می‌شوند.

افزایش میکروب، عفونی شدن دستگاه تنفسی و روده همچنین عوامل محیطی مانند سر و صدا، استرس و کمبود فضای خصوصی، تأثیر بیشتری روی زنان دارد.

در فضای باز مردان بهتر می‌توانند ارتباط برقرار کنند در صورتی که در بین زنان این ارتباط کمتر است و همین مسئله موجب ناراحتی روحی آنان می‌شود؛ علاوه بر این در گروه‌های کوچک تمایل کارکنان برای کار حتی زمانی که بیمار هستند بیشتر از گروه‌های بزرگ است؛ البته تمام این موارد بستگی به قوای بدنی شخص نیز دارد؛ در اصل، کارهای تک نفره تأثیر روانی بیشتری دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها