امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87792
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری از سنندج، حسن بابایی ظهر امروز در جلسه شورای قضایی استان کردستان در سنندج، از سفر معاون پیشگیری از وقوع جرم به استان در آینده نزدیک ...

به گزارش خبرگزاری از سنندج، حسن بابایی ظهر امروز در جلسه شورای قضایی استان کردستان در سنندج، از سفر معاون پیشگیری از وقوع جرم به استان در آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: خوشبختانه استان کردستان در زمینه پیشگیری از وقوع جرائم و کشف جرم از استان‌های برتر کشور است.

وی به ارائه آماری در این زمینه پرداخت و با مقایسه عملکرد حوزه پیشگیری در سال گذشته افزود: در حوزه وقوع جرائم امنیتی در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن 20 درصد در استان کاهش داشته‌ایم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان تصریح کرد: در زمینه قاچاق مشروبات الکلی نیز با توجه به بسترهای موجود از جمله مرزی بودن خوشبختانه در سال گذشته با کاهش 70 درصدی در استان مواجه بوده‌ایم.

به گفته بابایی، در زمینه رشد جمعیت کیفری در استان طی سه سال گذشته ضمن توقف کامل کاهش داشته‌ایم.

این مسئول با بیان اینکه استان کردستان در زمینه افزایش نرخ وقوع طلاق جزو استان‌های برتر کشور بود، عنوان کرد: با اقدامات پیشگیرانه و آموزش‌ها و مشاوره‌های که انجام گرفت در زمینه طلاق در حال حاضر جزو استان‌های میانی کشور هستیم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان از اعتماد کامل مردم به دستگاه قضای استان به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های موفقیت این دستگاه در حوزه‌های مختلف نام برد و متذکر شد: اگر در برخی جاها شاهد هنجارشکنی‌هایی هستیم باید با روشنگری‌ و تبیین مردم مانع از ایجاد بی‌اعتمادی به این دستگاه شد.

بابایی در پایان گفت: خوشبختانه در حال حاضر تعامل بسیار خوبی بین دستگاه‌های مختلف با دستگاه قضا در استان وجود دارد که این مهم بستر را برای تحقق اهداف این دستگاه در راستای خدمات‌رسانی بهتر به مردم فراهم کرده است.
انتهای پیام/79002/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار