امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87793
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در ادامه شصت و سومین نشست خبری خود در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد وضعیت 27 نفر از ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در ادامه شصت و سومین نشست خبری خود در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد وضعیت 27 نفر از افرادی که در جریان فتنه 88 تحت تعقیب هستند، گفت: 3 تا 4 پرونده به اجرای احکام رفته، 7 تا 8 پرونده مراحل اجرایی را طی می‌کنند و برای 14 نفر نیز در پرونده کیفرخواست صادر شده اما هنوز به دادگاه نرفته است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی در مورد انتشار لیستی از بدهکاران بانکی گفت: برنامه‌ای که بانک مرکزی به قوه قضاییه داده و اسم افراد نام برده شده مهر به کلی سری زده شده است و اگر این اسامی از لیست بانک مرکزی زده شده باشد به لحاظ طبقه‌بندی قابل تعقیب است.

وی ادامه داد: اگر اسامی از جای دیگر گرفته شده باشد طبیعی است اگر فرد نام برده شده بدهکار نباشد قابل تعقیب است یا اگر چنانچه سبب شود صدمه و خلافی به فردی که اسمش در این لیست آمده وارد شود و باعث تشویش اذهان شود قابل پیگیری است.

سخنگوی قوه قضاییه در مورد سؤالی در مورد بحث اخلاق و اینکه یک مجری مشهور صدا و سیما در فیس‌بوک خود در مورد خانم خبرنگاری که در ایران نیست مطالبی را نوشته، اظهار داشت: هم وجدان انسان، هم شرع، هم قانون و هم جامعه اسلامی اقتضائاتی دارد و فرد باید خود را جای طرف مقابل بگذارد که چرا علیه او حرف بزند و نتواند از خود دفاع کند و این امر خلاف شرع، قانون و وجدان است و قابل پیگیری است.

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سؤالی در مورد حکم اخیر دیوان عدالت در مورد مزد کارگران که با تورم همخوانی ندارد، گفت: در مواردی که احیانا حکم قضایی یا دیوان عدالت اداری قابل اعتراض باشد پیش‌بینی شده است. همچنین در مورد اعمال ماده  18 نیز پیش‌بینی شده است.

سخنگوی قوه قضائیه در مورد پرونده تأمین اجتماعی و استخدام 500 نفر نیز گفت: جزئیات را نمی‌دانم اما پرونده به دادگاه نرفته و در دادسرایی تعقیب می‌شود.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها