امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87794
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرکز ملی مطالعات بین‌المللی تیمز TIMSS و پرلز PIRLS جمهوری اسلامی ایران ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرکز ملی مطالعات بین‌المللی تیمز TIMSS و پرلز PIRLS جمهوری اسلامی ایران همزمان با اجرای مرحله اصلی تیمز 2015 که روند بین‌المللی علوم و ریاضیات پایه چهارم و هشتم را می‌سنجد، در تیمز نومرسیTIMSS Numeracy (سواد پایه ریاضیات چهارم) و پرلز لیترسی PIRLS Literacy 2016 (سواد پایه خواندن پایه چهارم) شرکت می‌کند.

مطالعه بین‌المللی پیشرفته سواد خواندن (پرلز PIRLS) هر پنج سال یک بار اجرا می‌شود که کشور ایران از سال 2001 تا کنون در این مطالعه شرکت کرده است و پرلز لیترسی برای نخستین بار در جهان برگزار می‌شود که مواد آزمون آن از پرلز اصلی ساده‌تر و کوتاه‌تر است و بیشتر جنبه تشخیصی داشته و برای تبیین مشکلات یادگیری سواد خواندن دانش‌آموزان ابتدایی به کار می‌رود.

مطالعه بین‌المللی روند علوم و ریاضیات (تیمز TIMSS) نیز هر چهار سال یک بار در کشورهای عضو به اجرا در می‌آید که ایران از سال 1995 تاکنون در این مطالعه شرکت کرده است.

این مطالعات زیر نظر انجمن بین‌المللی ارزشیابی پیشرفت آموزشی (IEA) با بیش از نیم قرن تجربه و انجام ده‌ها مطالعه تطبیقی در حوزه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی است که حدود 70 کشور از سراسر جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در آن عضویت دارند.

برای مشاهده نتایج و عملکرد دانش‌آموزان ایران در مقایسه با سایر کشورها می‌توان به سایت تخصصی مرکز ملی مطالعات تیمز و پرلز به آدرس www.timsspirls.ir مراجعه کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار