امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87795
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در ادامه شصت و سومین نشست خبری قوه قضائیه در مورد سیل اخیر اظهار داشت: گزارشی از مرجع رسمی در مورد ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در ادامه شصت و سومین نشست خبری قوه قضائیه در مورد سیل اخیر اظهار داشت: گزارشی از مرجع رسمی در مورد قصور و تقصیر مسئولان نداریم اما گزارشی از طریق بعضی از افراد مطرح شده که باید بررسی شود که مثلا بعضی نیروهای محلی می‌گویند که این لایروبی باید انجام می‌شد و اگر انجام می‌شد ما الان خسارت نداشتیم یا اگر نهر تنگ نمی‌شد این خسارات به بار نمی‌آمد و تجاوزات و تعدی به جنگل نیز بررسی شود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: ما به عنوان قوه قضاییه نسبت به صیانت از حقوق عمومی مسئولیت داریم و از این باب وارد مسئله سیل شده‌ایم.

محسنی‌اژه‌ای در مورد پیشنهاد ارائه شده در صحن علنی در مورد پخش علنی دادگاه‌‌های مفاسد اقتصادی اظهار داشت: پیشنهادم این بود که قانون را عوض کنیم و دادگاهی که علنی است اظهارات را انتشار دهیم چرا که بازدارندگی‌اش بیشتر است.

وی گفت: الان قانون است و ما به این طریق افشای آن را نداریم تا حکم قطعی است اما این نظر شخصی من بود که پیشنهاد دادیم اگر ما دادگاه علنی را داریم دادگاه نیز از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما پخش شود چرا که بازدارندگی‌اش بالاتر است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد سخنان وزیر ارشاد و تانگوی تخم‌مرغ داغ نیز گفت: از ایشان باید بپرسید قوه قضائیه در چارچوب قانون اساسی یکسری اختیارات دارد اگر در غیر این موارد است بفرمایند کجاست.

محسنی‌اژه‌ای در مورد سخنرانی اخیر خود اظهار داشت: منظورم آقای روحانی نبوده؛ من گاهی در مقام سخنگو حرف می‌زنم اما خودم به عنوان یک شهروند و به عنوان یک طلبه نیز نسبت به مسائلی که در کشور می‌گذرد بی‌تفاوت نیستم و نسبت به مسائل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نیز به عنوان یک شهروند طلبه اگر چیزی به ذهنم برسد مطرح می‌کنم اما عرض من ناظر بر فرد خاصی نبوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها