امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87796
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در ادامه شصت و سومین نشست خبری قوه قضاییه در مورد اعدام بی‌سر و صدای مه‌آفرید خسروی اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در ادامه شصت و سومین نشست خبری قوه قضاییه در مورد اعدام بی‌سر و صدای مه‌آفرید خسروی اظهار داشت: دادگاه با اجرا متفاوت است، دادگاه باید رسیدگی کند، اتهامات مطرح شود و دفاعیات شنیده شود اما اجرا این تشریفات را ندارد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: از دادستان شنیده‌ام که به خانواده مه‌آفرید روز قبل به خاطر همین موضوع ملاقات داده‌اند و اشاراتشان به همین دلیل بود و با هر دو خانواده ملاقات انجام شد که این ملاقات کاملا با قبلی‌ها متفاوت بود؛ چرا که جزای نقدی را گرفته بودند و می‌خواستند حکم را اجرا کنند بر همین مبنا ملاقات انجام شد، در روزی که ملاقات نبوده و به آنها فهماندند که می‌خواهند حکم را اجرا کنند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: بسیاری از احکام دیگر نیز اجرا می‌شود اما نه جامعه مطلع می‌شود و نه حساسیت دارد اما شاید این مورد چون حساسیت داشته چنین توقعی نیز ایجاد شده است.

وی افزود: گاهی انتقادی که وارد است را باید بپذیریم و در اینجا قانونا الزامی به اعلام به رسانه‌ها نیست اما اینکه پرونده سنگین و ملی بوده و چنین توقعی را اصحاب رسانه داشتند این توقع، توقع بی‌جایی نیست.

دادستان کل کشور در مورد رانت 650 میلیون یورویی گفت: تا الان گزارش رسمی به دستگاه قضایی ارجاع نشده و به صورت رانت وارد نشده است.

محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: کسی که هزار میلیارد تومان معوقه داشته نامه نوشته که 350 میلیارد را تسویه کرده است.

وی در مورد طوفان تهران و ورود دستگاه قضا گفت: تا الان دستگاه قضایی در این مسئله ورود پیدا نکرده است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سؤالی در مورد زندانی کردن معتادان گفت: بر اساس اصلاحیه قانون مواد مخدر که در سال 89 صورت گرفت معتاد به صرف معتاد بودن قابل تعقیب و مجازات نیست اما قابل بازپروری و درمان است، طبق ماده 15 و 16 قانون مگر معتادانی که تهاجر به این کار کنند.

وی افزود: اگر معتاد خرده‌فروش باشد قضیه متفاوت است و قابل پیگیری است.

محسنی‌اژه‌ای تصریح کرد: بر اساس همین قانون چند وزارتخانه برای درمان معتادان موظف هستند و مراکزی برای بازپروری و درمان در قانون پیش‌بینی شده است.

وی گفت: اگر معتادان به گونه‌ای باشند که شکل ظاهری شهر را به هم بزنند ناجا می‌تواند آنها را به مراکز بازپروری ببرد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در مواردی نیز دستگاه قضایی موظف است این افراد را ارجاع دهد مثلا در مواردی که فرد به عنوان سرقت یا نزاع دستگیر شده و در کنار جرمش معتاد است که قوه قضاییه این افراد را به این مراکز برای درمان می‌فرستد.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار