امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87798
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و سومین نشست سخنگوی قوه قضائیه درباره دستگیری باند کوکائین به نام پنجک اظهار داشت: این ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و سومین نشست سخنگوی قوه قضائیه درباره دستگیری باند کوکائین به نام پنجک اظهار داشت: این باند توسط نیروی انتظامی که در مبارزه با مواد مخدر همیشه فعال بوده است دستگیر شده و نیروی انتظامی تمرکز اساسی‌ای بر روی باند‌های اصلی از سوی مواد مخدر دارد.

وی درباره آزاد‌سازی و مجددا دستگیری اعضای این باند اظهار داشت: این افراد آزاد نشده‌اند و نمی‌شوند و باید به هر میزان و مقدار به جرم آنها رسیدگی شود.

سخنگوی قوه قضائیه یادآور شد: افرادی که عنوان می‌شود 17 بار دستگیر و آزاد شده‌اند اینطور نبوده بلکه کمتر بوده است به عنوان مثال فردی 4 بار دستگیر شده که یک بار آن به دلیل داشتن 25 گرم تریاک بوده که این مقدار زندان ندارد و شلاق و جزای نقدی دارد که این فرد هم شلاق خورده هم جزای نقدی آن پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در دستگیری دوم 182 گرم از این فرد تریاک کشف شده که مجددا مجازات زندان نداشته و مجازات خود را گذرانده است در دستگیری سوم نیز به عنوان اعتیاد بوده و دستگیری چهارم نیز می‌خواستند برادر وی را بگیرند که اشتباها این فرد را دستگیر کردند و صرف استعمال مواد مخدر دستگیری ندارد و شلاق و جزای نقدی در قانون در نظر گرفته شده است و هر اتهامی الزاما زندانی ندارد.

افرادی که در خصوص این باند کوکائین بودند آزاد خواهند شد و باید بر اساس قانون محاکمه شوند و فرد اصلی که عنوان می‌شود 17 بار دستگیر و آزاد شده صحیح نیست بلکه این فرد 17 بار دستگیر و آزاد شده که دستگیری وی در حدود استعمال و یا مصرف بسیار پایین مواد مخدر بوده است.

سخنگوی قوه قضائیه درباره دستگیری خاوری اظهار داشت: مدت‌های طولانی است که پلیس بین‌المللی و دستگاه قضایی دنبال این فرد متهم به فساد مالی هستند تا به دستگاه‌های قضایی تحویل داده شود و هر اقدام لازمی در این خصوص انجام می‌شود.

وی درباره پرسشی درباره اینکه اعدام مه‌آفرید به وکیلش اطلاع داده نشده است گفت: در مواقعی از سوی متهم اعلام می‌شود که نمی‌خواهم به وکیل و خانواده‌ام اعدام را بگویم که البته به خانواده عنوان می‌شود.

وی ادامه داد: در مواردی است که خود متهم درخواست داشته است که به وکیل اعلام نشود در صورتی که بعضی مواقع اعدام فردی به وکیلش اعلام می‌شود تا به موکل خود اعلام کند و قانون در این خصوص توضیحات خاص خود را دارد.

اژه‌ای درباره توقیف تئاتر تانگوی تخم‌مرغ داغ اظهار داشت: دادستان مدعی بوده است در این پرونده گزارشی را از این تئاتر ضابطین دادند و بازپرس با دیدن آن مواردی متوجه شده است که از جنبه عمومی جرم واقع شده است.

سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد نیز گفته بود اشکالاتی بر این تئاتر وارد است ولی قابل رفع می‌باشد که باید رفع می‌شد و مجددا اعلام می‌کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها