امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87805
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد گلزاری در پایان اولین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان با حضور در جمع خبرنگاران گفت: امروز اولین جلسه ستاد ملی ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد گلزاری در پایان اولین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان با حضور در جمع خبرنگاران گفت: امروز اولین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان برگزار شد و این ستاد یکی از بخش‌های بزرگی است که مؤظف به رسیدگی به امور جوانان در سطح کشور است.

وی ادامه داد:‌ فعالیت‌های معاونت ساماندهی امور جوانان باید از طریق دستگاه‌ها اجرایی، برنامه‌ریزی و تنظیم شود و پیشنهادهای مربوط به حوزه جوانان به شورای عالی جوانان ارسال می‌شود.

گلزاری تصریح کرد:‌ شورای عالی جوانان که به ریاست رئیس جمهور و با حضور 18 وزیر تشکیل می‌شود و پیشنهادهای حوزه جوانان و معاونت امور جوانان در این شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد تا به تصویب برسد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود:‌ مصوبات شورای عالی جوانان در ستاد ملی ساماندهی به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شوند و چون مصوبه رئیس جمهور است دستگاه‌ها موکلف هستند آنها را اجرایی کنند.

گلزاری ادامه داد: از ابتدای دولت یازدهم این اولین بار بود که جلسه ستاد امور ساماندهی امور جوانان برگزار شد و تصمیم بر این شد تا هر 6 هفته یک بار به طور منظم این جلسات تشکیل شود.

وی افزود: اتفاق خوبی که در این جلسه افتاد این بود که 30 نفر از معاونان وزرا در این جلسه حضور داشتند و تنها از تعداد کمی از وزارتخانه‌ها مدیران کل آمده بودند که قرار شد در جلسات آینده معاونان وزارتخانه‌ها در جلسات حاضر شوند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد:‌ یکی دیگر از تصمیماتی که در این جلسه گرفته شد تشکیل 10 کمیسیون تخصصی در حوزه جوانان است تا نمایندگان دستگاه‌ها کارهای حوزه جوانان را در این 10 کمیسیون بررسی و اجرایی کنند.

گلزاری افزود: بعد از این هفته 10 کمیسیون تخصصی به صورت فعال کار خود را آغاز می‌کنند و در استان‌ها هم ستاد استانی ساماندهی را خواهیم داشت که ریاست آن برعهده استاندار و اعضای آن مدیران کل دستگاهها هستند.

وی خاطرنشان کرد:‌ ازدواج، اشتغال، مسکن، کاهش آسیب‌ها، هویت، اوقات فراغت، دینداری، اخلاق و سبک زندگی، دنیای مجازی، کمیسیون تلفیق و کمیسیون تنقیح قوانین از جمله کمیسیون‌هایی هستند که قرار است در حوزه جوانان راه‌اندازی شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه مصوبات ستاد ملی جوانان صرفاً توصیه‌ای و نصیحتی نیستند، افزود: تمام دستگاه‌ها مؤظف به اجرای مصوبات این ستاد هستند و در صورتی که مصوبات را اجرایی نکنند گزارش آنها به وزیر ارائه می‌شود.

گلزاری همچنین در خصوص لایحه شفاف‌سازی وظایف دستگاه‌ها در امور جوانان گفت: ‌این لایحه قسمتی از لایحه ساماندهی امور جوانان است که در ماده 41 گنجانده شده است و قرار شد در این ستاد موانع و مشکلات آن برطرف شود و دستگاه‌ها مؤظف به اجرای آن شوند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که در جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان بررسی شد ورود نمایندگان دستگاه‌ها و ارائه پیشنهادهای آنها برای برنامه ششم توسعه است.

وی در خصوص جلسه بعدی ستاد ملی ساماندهی امور جوانان گفت: این جلسات قرار است هر 6 هفته یکبار برگزار شود و جلسه بعدی این ستاد دوشنبه 30 تیر تشکیل می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها