امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87819
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «هدایت‎امین ارسلا»، کاندیدای دور اول ریاست جمهوری افغانستان امروز (دوشنبه) با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «هدایت‎امین ارسلا»، کاندیدای دور اول ریاست جمهوری افغانستان امروز (دوشنبه) با برگزاری همایشی از کاندیداتوری اشرف‎غنی احمدزی، در دور دوم ریاست جمهوری این کشور اعلام حمایت کرد.

ارسلا در این همایش اظهار داشت که تیم انتخاباتی وی در ادامه رقابت‎های انتخاباتی با تیم احمدزی همکاری خواهد کرد.

کاندیدای دور اول ریاست جمهوری افغانستان از تمام هواداران خود خواست که در دور دوم انتخابات این کشور به اشرف‎غنی احمدزی رأی دهند.
«هدایت امین ارسلا» در سال 1320 در کابل متولد شد و تحصیلات مقدماتی را در این شهر به پایان رسانید.

وی دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خود را از دانشگاه‎های آمریکایی در رشته اقتصاد به دست آورده است.

ارسلا، نخستین افغان است که در سال 1969 میلادی کارمند بانک جهانی شد و برای 18 سال در این بانک کار کرد سپس در جهاد افغان‎ها علیه نظامیان شوروی شرکت کرد.

وی تاکنون در پست‌های وزیر دارایی، معاون رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، وزیر ارشد دولت کرزی، مشغول به کار شد و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سالجاری بود که با بدست آوردن 0.2 درصد نتوانست پیروز انتخابات شود. 

انتخابات دور اول ریاست جمهوری افغانستان در 16 فروردین سالجاری بین هشت کاندیدای این کشور برگزار شد و در آن هیچ کاندیدایی نتوانست 50+1 درصد آرا را بدست آورد بنابراین انتخابات بین «عبدالله عبدالله» و «اشرف‎غنی احمدزی» به دور دوم کشیده شد.

«عبدالله عبدالله»، «اشرف‎غنی احمدزی»، «زلمی رسول»، «عبدالرب رسول سیاف»، «قطب‎الدین هلال»، «محمدشفیق گل آغا شیرزوی»، «محمدداود سلطان‎زوی» و «هدایت‎امین ارسلا» کاندیداهای دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بودند.

بر اساس قانون اساسی و قانون انتخابات افغانستان در صورتی که انتخابات ریاست جمهوری این کشور به دور دوم کشیده شود؛ کاندیداهای دور اول انتخابات می‌توانند از افراد پیشتاز در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اعلام حمایت کنند.

با این حال، زلمی رسول، عبدالرب رسول سیاف و گل آغا شیرزی کاندیداهای که به ترتیب در جایگاه‎های سوم، چهارم و ششم قرار گرفتند از کاندیداتوری عبدالله عبدالله در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام حمایت کرده‎اند.

محمد داود سلطان‎زوی و هدایت‎امین ارسلا، کاندیداهایی که به ترتیب در جایگاه‎های هفتم و هشتم فهرست نتایج نهایی دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار داشتند از کاندیداتوری اشرف‎غنی احمدزی اعلام حمایت کرده‎اند.

بر اساس اظهارات یک عضو تیم انتخاباتی «تحول و تداوم»، قرار است قطب‎الدین هلال کاندیدای دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز امروز (دوشنبه) از احمدزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام حمایت کند.

بر اساس تقویم انتخاباتی افغانستان، دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور در 24 خرداد برگزار می‌شود.

در ادامه تصاویری از همایش اعلام حمایت ارسلا از احمدزی را ببینید:


انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار