امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87821
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، کتاب «فارابی بنیان‌گذار فلسفه اسلامی» به همت رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان ترجمه ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، کتاب «فارابی بنیان‌گذار فلسفه اسلامی» به همت رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان ترجمه و با همکاری بنیاد مطالعات اسلامی در مسکو چاپ و منتشر گردید.

این کتاب که نسخه فارسی آن اثر «دکتر رضا داوری» است توسط یکی از مترجمین قزاق ترجمه و برای اطمینان از درستی ترجمه پس از چند بار ویرایش محتوایی و فنی، خرداد ماه امسال در مسکو منتشر شد.

دکتر داوری از فیلسوفان برجسته ایران بوده و موفق به کسب عنوان «فارابی شناس» برجسته ایران و دریافت تندیس ویژه فارابی در نخستین جشنواره بین‌المللی فارابی گردید، کتاب فارابی بنیان‌گذار فلسفه اسلامی به بررسی دیدگاه‌های اصلی فارابی و نقش وی در بنیان نهادن فلسفه اسلامی می‌پردازد.

این اثر که توسط «آلمات آبسالیکف» ترجمه شده است، ویراستاری فنی آن توسط دکتر صفر عبدا... از اساتید دانشگاه‌های قزاقستان و ویراستاری علمی ترجمه روسی این اثر را دکتر «یانیس اشوتس» استاد فلسفه اسلامی انجام شده است.

کتاب فارابی بنیانگذار فلسفه اسلامی علاوه بر اینکه خود اثری ارزشمند و درخور تقدیر می‌باشد ترجمه آن از این جهت دارای اهمیت است که فارابی و آثار وی در بین علمای فلسفه کشورهای روس زبان و مخصوصا قزقستان ارزش و اهمیت ویژه‌ای برای این دانشمند و فیلسوف بزرگ قائل هستند و ترجمه این کتاب از استقبال شایانی در بین افراد و مراکز علمی این کشورها برخوردار می‌باشد.

علاقمندان ترجمه کتاب فارابی بنیانگذار فلسفه اسلامی می‌توانند این کتاب را از طریق رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان یا بنیاد مطالعات اسلامی در مسکو تهیه نمایند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها