امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87824
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «ظاهر عظیمی»، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان طی نشست خبری در کابل، اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «ظاهر عظیمی»، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان طی نشست خبری در کابل، اظهار داشت: بر اساس اطلاع این وزارتخانه، تهدیدهای امنیتی در چند روز مانده به دور دوم انتخابات افزایش خواهد یافت؛ اما نیروهای امنیتی افغانستان آماده مقابله با هرگونه تهدیدی هستند.

وی افزود: «حضور گسترده مردم در دور نخست و تقدیر نهادهای مدنی و اجتماعی از شهامت نیروهای امنیتی در جهت ایجاد اطمینان امنیتی برای روز برگزاری دور نخست انتخابات، روحیه نیروهای امنیتی را بهتر ساخته است. بنابراین نیروهای امنیتی افغان با استفاده از تجربه‌های قبلی، آماده تامین امنیت دور دوم انتخابات هستند.»

طالبان ناکام و مایوس شده‌اند

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان همچنین گفت که با وجود افزایش تهدیدهای امنیتی، مخالفان مسلح دولت از جمله گروه طالبان در تحقق اهداف راهبردی خود ناکام مانده‌اند.

عظیمی تأکید کرد: بر اساس اطلاع وزارت دفاع افغانستان، اخلال دور نخست انتخابات، حمله به شهرهای بزرگ و مسدود کردن بزرگراهها از اهداف استراتژیک گروه طالبان بود که در هیچ کدام از آن‌ها موفق نشده‌اند.

این در حالی است که وزارت‌های دفاع و کشور افغانستان از اتخاذ تدابیر امنیتی جدید و افزایش انجام عملیات‌ها برای پاکسازی مناطق ناامن، همچنین ایجاد کمربندهای امنیتی در شهرهای این کشور و اعمال دقت بیشتر در بازرسی وسایل نقلیه خبر می‌دهند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها