امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87830
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، «خلیل الحیه»، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس با حضور در کنفرانس مطبوعاتی درباره ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، «خلیل الحیه»، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس با حضور در کنفرانس مطبوعاتی درباره بحران کارمندان دولت سابق فلسطین به ریاست اسماعیل هنیه گفت: ما همواره تلاش کرده‌ایم از آشتی ملی و ادای وظایفی که برعهده دولت وفاق ملی گذاشته شده و به آن اعتماد داریم، حمایت می‌کنیم.

الحیه با بیان اینکه جایی برای بازگشت به عقب نیست، تاکید کرد که ما به اختلافات پایان داده‌ایم و اولین گام در راه وحدت فلسطینی و تکمیل طرح آزادسازی سرزمین خود و مقدسات‌امان را برداشته‌ایم.

وی ادامه داد: جنبش حماس در مصالحه و آشتی ملی پیش قدم شد و با آگاهی و اطلاع از برخی از امتیازهای خود چشم پوشی کرد تا به این طریق موانع موجد پیش روی چنین آشتی و مصالحه‌ای را از پیش رو بردارد و به تمام آنچه در این توافقنامه امضا کرده پایبند و متعهد است.

این رهبر جنبش حماس از تمام طرف‌های امضا کننده توافقنامه خواست به آن متعهد و پایبند باشند و آن را تحریف ویا تفسیری مطابق میل و خواست خود نکنند.

وی این سوال را مطرح کرد که دولت توافق ملی چگونه به خود اجازه می‌دهد، حقوق کارمندان رام الله را که 7 سال است، از کار اجتناب می‌کنند، به سرعت پرداخت کند، اما اقدامی برای پرداخت حقوق کارمندان غزه نکند، آیا چنین تناقضی پس از پایان اختلاف و امضای توافقنامه معقول و منطقی است.

الحیه براین باور است که دولت وفاق ملی به ریاست رامی الحمد الله اشتباه کرده و گامی در راه بهبود وضعیت ملت فلسطین برنخواهد داشت و نص توافقنامه را نادیده می‌گیرد.

وی از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی خواست لحظه‌ای در صدور دستورات لازمدر خصوص پرداخت حقوق کارمندان غزه تردید نکند.

الحیه همچنین از سخنگویان رسمی که خواهان چنین رفتارها و تعامل‌هایی را توجیه نکنند و منافع و مصالح مردم و وحدت فلسطینیان را مد نظر قرار دهند.

الحیه تصریح کرد: که شمار کارمندان دولت غزه 50 هزار نفر است و طلب آنها از دولت غزه 35 میلیون دلار آمریکایی است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها