امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۰۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87835
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگز اری فارس،«یوشکو کلیسریچ» معاون وزیر امور خارجه کرواسی که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه ...

به گزارش خبرگز اری فارس،«یوشکو کلیسریچ» معاون وزیر امور خارجه کرواسی که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به رویکردهای سیاست خارجی هر دو کشور، افزود: ایران برای گسترش تعامل با دیگر کشورها، از روند رو به گسترش مناسبات با کرواسی استقبال می‌کند.

سرمدی تصریح کرد: دو کشور می‌توانند در چارچوب اتحادیه اروپا و در حوزه روابط دوجانبه همکاری‌های گسترده‌ای را با یکدیگر داشته باشند.

قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5، افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده رفع نگرانی‌های مشروع طرف مقابل است.

 سرمدی اضافه کرد: تحولات مثبتی در منطقه از جمله انتخابات در کشورهای عراق، افغانستان و سوریه رخ داده، اما همچنان در مورد موضوع تروریسم و افراط گرایی نگرانی وجود دارد و لازم است این امر مهار شود و این موضوع باید در سوریه مورد توجه قرار گیرد.

یوشکو کلیسریچ معاون وزیر امور خارجه کرواسی در این دیدار با تأکید بر لزوم افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور، گفت: با توجه به نقش مهم ایران در منطقه، سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران بسیار تاثیرگذار است.

معاون وزیر امور خارجه کرواسی با تاکید بر حق همه کشورها در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای ابراز امیدواری کرد که توافق نهایی بین ایران و گروه 1+5 بر سر موضوع هسته‌ای حاصل شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار