امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87836
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس‌ جمهور قرقیزستان امروز پس از بازگشت از کنفرانس ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس‌ جمهور قرقیزستان امروز پس از بازگشت از کنفرانس «بادروم» ترکیه اعلام کرد که در قرقیزستان اصلاحات در حوزه‌ مذهبی در حال توسعه بوده و در این زمینه ترکیه نیز به ما کمک‌ کرده است.

وی تصریح کرد که در این رابطه ترکیه مبلغ 10 میلیون دلار برای اصلاحات در حوزه‌ مذهبی در قالب پشتبانی از بنیاد مذهبی ایمان در قرقیزستان اختصاص داده است.

در سفر رئیس جمهور قرقیزستان به ترکیه همچنین برنامه چندین دیدار دیگر در زمینه رسیدگی به امور مربوط به 2 کشور نیز پیش‌بینی شده است.

آتامبایف همچنین اعلام کرد که ترکیه کمک‌هایی در بخش درمان نیز به قرقیزستان انجام داده است.

وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از این کمک‌ها، اظهار داشت که ما سعی در ادامه چنین طرح‌هایی در کشور خواهیم داشت.

آتامبایف اعلام کرد که قرارداد مربوط به این کمک‌ها بعد از تصویب پارلمان‌های 2 کشور، در مدت 2-3 ماه اجرایی خواهد شد.

رئیس‌ جمهور قرقیزستان همچنین اعلام کرد که ترکیه 15 میلیون دلار برای بازسازی کامل موزه تاریخی در شهر بیشکک اختصاص خواهد داد.

ارائه این کمک‌ها و تدوین این موافقتامه‌ها در حالی است که آتامبایف برای شرکت در چهارمین نشست سران کشورهای ترک‌زبان به ترکیه سفر کرده بود.

این نشست با حضور رؤسای جمهور کشورهای قرقیزستان، قزاقستان، آذربایجان و ترکیه و همچنین رئیس جمهور ترکمنستان به عنوان میهمان افتخاری تشکیل جلسه داد.

شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان، اولین نهاد سیاسی ـ اقتصادی است که با ماهیت سازمان منطقه‌ای در سطح کشورهای ترک‌زبان فعالیت خود را شروع کرده و کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان، قزاقستان و قرقیزستان اعضای اصلی این سازمان هستند.

انتهای پیام/ز

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها