امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87837
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» گزارشی را منتشر کرده از تجهیزات نظامی ارتش آمریکا که هم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» گزارشی را منتشر کرده از تجهیزات نظامی ارتش آمریکا که هم اکنون در اختیار ادارات پلیس و نیروهای پلیس شهرهای این کشور قرار گرفته است.

بنا بر این گزارش، در حال حاضر صدها خودروی زرهی در پارکینگ‌های ادارات کوچک و بزرگ پلیس شهرهای آمریکا و بعضا در خیابان‌ها مقابل این ادارات پارک است که وزن هر یک از 30 تن نیز فراتر می رود؛ خودروهای زرهی که برای نبرد میادین جنگی پر از مین ساخته شده‌اند.

نیویورک تایمز نوشت: این خودروهای زرهی برای میادین جنگی خارج از آمریکا طراحی و تولید شده بودند اما همانطور که «باراک اوباما» در سخنرانی اخیر خود از پایان آنچه «فصل طولانی جنگ» خواند، این خودروهای زرهی و تجهیزات نظامی ارتش آمریکا از جمله اسلحه های خودکار و نیمه خودکار پیشرفته ام-16، خمپاره افکن ها و بسیاری تجهیزات دیگر هم اکنون در اختیار ادارات پلیس محلی در شهرهای کوچک و بزرگ آمریکا قرار گرفته است.

بنا بر گزارش پنتاگون، در دوره اوباما، ادارات پلیس در شهرهای آمریکا هزاران قبضه مسلسل، حدود 200 هزار انبار مهمات، هزاران مورد تجهیزات دید در شب و استتار، و صدها صداخفه کن و خودروهای زرهی و هواپیماهای نظامی دریافت کردند.
 این روزنامه آمریکایی در ادامه گزارش خود نوشت: این تجهیزات جنگی به زرادخانه های ادارات پلیسی افزوده شد که پیش از این نیز همچون واحدهای نظامی عمل می کردند. نیروهای تیم‌های ویژه پلیس «سوات» (تسلیحات و تاکتیک های ویژه) که از پوشش خاص و تجهیزات ویژه نظامی استفاده می کند هر ساله دهها هزار بار در سراسر این کشور وارد عملیات می‌شوند و بعضا نیز برای انجام عملیات هایی بسیار ساده مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال گروهی از نیروهای پلیس به شدت مسلح و ماسک زده در سال 2006 به عنوان بخشی از عملیات ساده بازرسی از یک کلوب شبانه در لوئیزیانا به این محل حمله کردند. در سال 2010 در فلوریدا نیز یک گروه از نیروهای پلیس به شدت مسلح با حمله به آرایشگاه های مردانه در سطح این شهر تنها موفق شدند چند مورد آرایشگاه را که بدون مجوز فعالیت می کردند تعطیل کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: زمانی که خودروهای زرهی ضدمین سال گذشته در تعداد زیاد به شهرهای کوچک و بزرگ آمریکا اعزام شدند، این سوال مطرح شد دوره پس از حملات یازده سپتامبر خط تمایز میان یک نظامی و یک افسر پلیس را مبهم ساخته است، اما امروز چنانچه واقعیت گرا باشیم باید بپذیریم که میزان حملات تروریستی داخلی به شدت از دهه های 60 و 70 قرن بیستم کاهش یافته اما نگرانی مقامات امنیتی و حتی کنگره روز به روز بیشتر و بیشتر می شود به گونه ای که کنگره هنوز هم احساس می کند برنامه انتقال تسلیحات نظامی به نیروهای پلیس که در اوایل دهه 90 به دلیل شدت جرایم داخلی در آن زمان تصویب شده بود، هنوز نیز باید پابرجا باشد.

بنا بر گزارش نیویورک تایمز، در حال حاضر ادارات پلیس بیش از هر زمان دیگری به تجهیزات نظامی جنگی خود افزوده اند. برخی به ویژه در شهرهای بزرگ حتی از تسهیلات فدرال برای خرید خودروهای زرهی و دیگر تجهیزات پیشرفته نظامی استفاده کرده اند.

در این گزارش همچنین آمده است: میزان انتقال تجهیزات نظامی از پنتاگون به ادارات پلیس در شهرهای آمریکا به دو عامل بستگی دارد؛ نخست اینکه چه تجهیزاتی دیگر مورد استفاده وزارت دفاع قرار نمی گیرد که بعضا با استقبال بسیار بالای روسای ادارات پلیس مواجه می شوند چرا که این تجهیزات به طور رایگان در اختیار این ادارات قرار می گیرد؛ و دوم به میزان درخواست ادارات پلیس برای انتقال تجهیزات نظامی.

آمار منتشر شده توسط پنتاگون نشان می دهد که نیروهای پلیس آمریکا در حال تجهیز و مسلح کردن خود برای مقابله با شدیدترین و بدترین انواع حادثه ها هستند. از سال 2006 تا کنون، ادارات پلیس در 6 ایالت این کشور انبارهای مهماتی را دریافت کرده اند که دست کم 100 قبضه اسلحه های خودکار و نیمه خودکار پیشرفته ام-16 را شامل می شود و این امکان را در اختیار نیروهای پلیس قرار می دهد که در شرایط عادی دست کم 3 برابر بردی را که با اسلحه های عادی شلیک می کردند، هدف قرار دهند، آن هم به صورت مسلسل وار. علاوه براین، 22 ایالت دیگر نیز تجهیزاتی را دریافت کرده اند که قابلیت شناسایی مین های زمینی را در اختیار آنها قرار می دهد.

بنا بر این گزارش، تنها در حومه شهر «ایندیاناپلیس» در ایالت ایندیانا نیروهای پلیس اعلام کرده اند به خودروهای زرهی ضدمین احتیاج دارند تا بتوانند در حملات احتمالی کهنه سربازانی که از جنگ بازگشته اند، از آنها استفاده کنند.

چنین طرز فکری در شهرهای آمریکا، آن هم در میان نیروهای پلیس این کشور سوالات بسیاری را در ذهن بوجود می آورد، از جمله اینکه چرا باید نیروهای پلیس یک کشور از کهنه سربازان آن کشور که ظاهرا برای دفاع از امنیت ملی آن به کشور دیگری حمله کرده بودند و برای حفظ ارزش هایش جنگیده بودند، بترسند و یا حتی چرا این کهنه سربازان باید احیانا به فکر حمله به نیروهای پلیس شهرهایشان بیفتند. مگر غیر از این است که نیروهای پلیس برای حفظ امنیت این شهرها تلاش می کنند. شاید در آمریکا واقعیت چیز دیگری باشد.
انتهای پیام/ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها