امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87838
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، اخیراً در جلسه دولت قرقیزستان در مورد تأمین سوخت و انرژی، استفاده از «اهرم ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، اخیراً در جلسه دولت قرقیزستان در مورد تأمین سوخت و انرژی، استفاده از «اهرم آب» در برابر ازبکستان از سوی کمیته پارلمانی سوخت و انرژی‌های فسیلی قرقیزستان مطرح شد.

در این جلسه همچنین عنوان شد: این در حالی است که مشکل عرضه گاز در جنوب قرقیزستان هنوز حل نشده و دولت ازبکستان هنوز پاسخی جدی به درخواست‌های قرقیزستان در این مورد نداده است.

«طاهربیک سارپاشیف» معاون اول نخست وزیر قرقیزستان در سخنرانی خود در این جلسه با اشاره به این که در تعاملات بین‌المللی نباید از تهدید استفاده کرد، اعلام کرد: حکومت قرقیزستان تصمیم گرفته که در برابر مشکلات ارائه گاز به جنوب این کشور از سوی ازبکستان، از اهرم «منابع آبی» استفاده نکند.

معاون اول نخست وزیر قرقیزستان با بیان اینکه بیشکک برای حل این مسئله به شکل فعالی اقدام می‌کند، اظهار داشت: این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است و کوتاهی کردن در این زمینه اشتباه است.

وی در ادامه افزود: ما با کشور ازبکستان روابط اقتصادی و سیاسی فعالی داشته که مذاکرات بین شرکت «گازپروم» روسیه و کمپانی «اوزترانس گاز» ازبکستان از آن جمله است.

با این حال، نمایندگان مجلس ادعا می‌کنند که وضعیت اجتماعی در شهر «اوش» به خاطر عدم وجود گازرسانی کافی دچار مشکل شده است.

این در حالی است که در تاریخ 11 ژوئن نیز جلسه‌ای در مجلس قرقیزستان برگزار می‌شود که یکی از مسائل اصلی مطرح شده در آن، رسیدگی به مشکل گاز خواهد بود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها