امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87846
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نمایندگان ایران و فرانسه روز چهارشنبه برای رایزنی و پیشبرد مذاکرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نمایندگان ایران و فرانسه روز چهارشنبه برای رایزنی و پیشبرد مذاکرات هسته‌ای، دیداری دوجانبه خواهند داشت. این خبر را «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه که به الجزایر سفر کرده، روز دوشنبه اعلام کرد.
آقای فابیوس که در نشست خبری صحبت می‌کرد با اعلام این خبر، گفت: «بعد از این مذاکرات، گفت‌وگویی هم بین ایرانی‌ها و روس‌ها صورت می‌گیرد. ممکن است با دیگران هم باشد. به هر حال، کشورهایی که در موردشان می‌دانم، آمریکا، روسیه و فرانسه است.»
وی افزود: «آمریکایی‌ها به ما اعلام کردند که قرار است چنین گفت‌وگوهایی صورت گیرد و ما هم گفتیم که ما نیز مذاکراتی با ایرانی‌ها خواهیم داشت. قرار شد که بعد از این گفت‌وگوها، پیش از ملاقات مجدد ایرانی در روز 16 ژوئن، مشورتی با 6 کشور داشته باشیم.»
مذاکرات دوجانبه ایران و فرانسه در حالی اعلام می‌شود که گفت‌وگوهای مستقیم ایران با آمریکا و روسیه پیش از این اعلام شده بود. اولین روز از گفت‌وگوهای تهران-واشنگتن، روز دوشنبه با حضور نماینده اتحادیه اروپا در شهر ژنو برگزار شد. قرار است این گفت‌وگوها فردا نیز ادامه یافته و پس از آن نمایندگان ایران برای دیدار با هیئت‌های روس و فرانسوی به شهر رم سفر می‌کنند.
دور بعدی مذاکرات ایران و گروه موسوم به 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) روز 26 خرداد در شهر وین برگزار می‌شود. نشست قبلی طرفین بدون پیشرفت محسوس پایان یافت و همین امر طرف‌ها را به برگزاری نشست‌های دوجانبه واداشته است. بر اساس توافق موقت ژنو، هفت کشور متعهد شده‌اند برای دستیابی به راهکاری جامع جهت پایان دادن به مناقشه هسته‌ای تا روز 29 تیر، مذاکره کنند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها