امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87849
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
«محمد الصیهود»، نماینده پارلمان عراق از ائتلاف دولت قانون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد «اسامه ...

«محمد الصیهود»، نماینده پارلمان عراق از ائتلاف دولت قانون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد «اسامه النجیفی»، رئیس پارلمان این کشور را به دریافت آموزه‌هایی از کشورهای منطقه جهت اجرای آن در عراق متهم و تاکید کرد که اکنون بسیاری از سیاستمداران عراقی به ابزاری جهت اجرای طرح‌های کشورهای منطقه در عراق تبدیل شده‌اند که پیشتر «طارق الهاشمی»، معاون وقت رئیس جمهوری عراق آن را پیاده می‌کرد.

الصیهود افزود: آنچه در آن شک نیست، آن است که اختلافاتی که امروز در عراق میان سیاستمداران محلی و منطقه‌ای رخ می‌دهد، به خاطر اجرای طرحی خاص در کشور است، به ویژه آنکه عراق در آستانه تشکیل دولت جدید قرار دارد.

این نماینده پارلمان عراق تاکید کرد که اوضاع امنیتی در برخی از مناطق عراق تحت تاثیر گروه‌هایی است که مورد حمایت برخی از کشورهای منطقه‌ای هستند و برخی از طرف‌های محلی پوشش لجستیکی و سیاسی مورد نیاز این گروه‌ها برای اجرا طرحشان را فراهم می‌کنند.

الصیهود توضیح می‌دهد که سفر النجیفی برای اجرای بخشی از این طرح توسط ترکیه در عراق است و عاملان اجرای آن برخی از سیاستمداران دست نشانده عراقی هستند و بی‌تردید آنچه امروز در نینوى و صلاح الدین و الأنبار رخ می‌دهد، به دور از طرح‌های برخی از کشورهای منطقه و طرح‌هایشان و همچنین طارق الهاشمی و طرح‌های مورد نظرش نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها