امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87854
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در گروه علوم اجتماعی با شاخه‌های اقتصاد، محیط زیست، مدیریت، حقوق، علوم سیاسی و علوم نظامی 16 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در گروه علوم اجتماعی با شاخه‌های اقتصاد، محیط زیست، مدیریت، حقوق، علوم سیاسی و علوم نظامی 16 اثر به مرحله دوم داوری راه یافتند.

در گروه اقتصاد دو کتاب " تاریخ عقاید اقتصادی" اثر یدالله دادگر از نشر سمت و "درست‌ها و نادرست‌های اقتصاد" نوشته توماس سوئل با ترجمه  محمدحسین وقار از نشر اطلاعات و در گروه محیط زیست یک کتاب با عنوان "جامعه شناسی محیط زیست" اثر جان هانیگان با ترجمه موسی عنبری از دانشگاه تهران به مرحله دوم رسیده است.

در گروه مدیریت دو کتاب "روش شناسی علم مدیریت" تری ویلیامز نوشته عادل آذر و از مرکز نشر دانشگاهی و "آینده پژوهشی و انرژی" اثر عباس ملکی از دانشگاه شریف و در گروه حقوق کتاب‌های "قیاس در استدلال حقوقی" اثر حسین سیمایی صراف از موسسه پژوهشهای حقوقی شهردانش، "عناوین ثانوی و حقوق" نوشته فرج الله هدایت نیا از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، "نظریه عمومی سیاستگذاری جنایی" به قلم امیر ایروانیان از موسسه پژوهش‌های حقوقی شهردانش و"حقوق انتقال فناوری" اثر ابراهیم رهبری از انتشارات سمت انتخاب شده‌اند.

در گروه علوم سیاسی کتاب "بررسی انتقادی سیاست خارجی آمریکا" اثر مصطفی زهرائی از وزارت امور خارجه، اثر "راه بردگی" نوشته فریدریش فون هایک با ترجمه فریدون تفضلی  از نگاه معاصر و کتاب"دو رسالة حکومت" اثر جان لاک با ترجمه فرشاد شریعت از نشرنگاه معاصر و در گروه علوم نظامی نیز کتاب‌های "بن‌بست در استراتژی؛ شکست در تاکتیک" نوشته ناصر شعبانی از دانشگاه امام حسین (ع)، "مطالعات امنیتی معاصر" نوشته آلن کالینز با ترجمه سید داود آقایی, علیرضا ثمودی خرسندی، "پایان عراق"  نوشته پیتر گالبرایت اثر محمد زمان راستگو و فرج الله اردیزی از مرکز اسناد انقلاب اسلامی و"دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران" نوشته محمود عسگری و حسین مینایی از مرکز آموزش و پژوهشی شهید سپهبد صیاد شیرازی به مرحله دوم داوری جایزه کتاب فصل راه‌یافته‌اند.

در گروه  زبان شناسی نیز هفت اثر به مرحله دوم راه یافته‌اند که شامل کتاب‌های "نوآم چامسکی درباره طبیعت و زبان"  اثر نوآم چامسکی با ترجمه محمد فرخی یکتا از نشر روزبهان، "زبان‌شناسی مقابله‌ای کاربردی زبان انگلیسی و فارسی با تاکید بر گفتمان"  اثر‌ مشترک لطف‌اله یارمحمدی و ناصر رشیدی از نشر رهنما، "نظریه‌های فراگیری زبان اول" نوشته رضا پیش‌قدم و مریم‌سادات طباطبائیان و صفورا ناوری از دانشگاه فردوسی مشهد، "رده‌شناسی زبان‌های ایرانی" اثرمحمد دبیرمقدم از انتشارات سمت است.

همچنین در گروره زبان‌های باستانی و گویش‌های محلی نیز کتاب‌های "درآمدی بر زبان بلخی" اثر‌ محمود جعفری دهقی از پژوهشگاه علوم انسانی و "بررسی دینکرد ششم" نوشته مهشید میرفخرایی از پژوهشگاه علوم انسانی و در گروه زبان عربی"روش‌شناسی پژوهش‌های زبان‌شناختی" اثر نعمه رحیم العزاوی با ترجمه‌ جواد اصغری از دانشگاه تهران انتخاب شده‌اند.

در گروه علوم خالص نیز هفت اثر انتخاب شده اند که در گروه ریاضی"آشنایی با نظریه قابلیت اعتماد" نوشته مجید اسدی از مرکز نشر دانشگاهی، در گروه زمین‌شناسی کتاب‌های "راهنمای کاربردی سنگ‌ها و فرآیندهای آذرین" نوشته روبین گیل با ترجمه اسماعیل اله‌پور و فاطمه شبانی از نشر رزقی "درخشش تمدن در اعماق زمین" نوشته سیامک هاشمی از نشر شادرنگ و درگروه نجوم کتاب‌های "منشأ کیهان" اثر استیون ایلز با ترجمه حسن فتاحی از نشر مازیار"ستاره‌شناسی" نوشته استیسی پلن  با ترجمه نگار نامور یکتا و ... از نشر سبزان،"رویت هلال" اثر جمشید قنبری و ...  از نشر سبزان و" نجوم و مثلثات کروی"  اثر کامبیز خالقی از انتشارات هیمه به مرحله دوم داوری کتاب فصل راه یافتند.

بیست‌وهفتمین دوره جایزه کتاب فصل که به بررسی آثار منتشر شده در پاییز سال 1392 اختصاص دارد برگزیدگان خود را  25 خرداد ماه ساعت 17 تا 19 در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری معرفی خواهد کرد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها