امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87855
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ انتشارات نیستان به تازگی مجموعه داستانی را منتشر کرده است از نویسنده انگلیسی که کتاب‌های او جزء کتاب‌های بسیار ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ انتشارات نیستان به تازگی مجموعه داستانی را منتشر کرده است از نویسنده انگلیسی که کتاب‌های او جزء کتاب‌های بسیار پرطرفدار و پرفروش‌های این کشور است.

این مجموعه داستان، «این داستان واقعیت دارد» نوشته جفری آرچر است که علی فامیان آن را به فارسی برگردانده است.

نام این کتاب در زبان انگلیسی نیز ضرب المثل معروف انگلیسی  And thereby hangs tale است که معنی  «این قصه شنیدنی است» یا «پشت این ماجرا حقیقتی نهفته است» یا «این داستان واقعیت دارد » می‌دهد که ترجمه اخیر به عنوان نام کتاب در فارسی انتخاب شده است.

این کتاب شامل 13 داستان کوتاه می‌شود که نام تعدادی از داستان‌های این کتاب  مسحور، تلگراف ملکه، کفش‌های پاشنه بلند،‌ تلاش برای زنده ماندن، سیاست مدار بی‌سیاست، به غریبه اعتماد نکن و سقوط است.

نویسنده این کتاب یعنی جفری آرچر علاوه بر اینکه نویسنده خوش قلم و ماهری است یک سیاستمدار کارکشته و مشهور انگلیسی نیز هست که سابقه نمایندگی مجلس انگلیس  را دارد و به بالاترین رده‌های حزبی در حزب محافظه کار انگلیس هم رسیده است. داستان‌های کتاب هم به جز 4 داستان همه داستان‌های واقعی و بر اساس مشاهدات نویسنده است اما او با قدرت نویسندگی داشته همین داستان‌های واقعی را چنان جذاب و با پایان غافلگیر کننده نوشته است که برای خوانندگان بسیار جذاب است و پنج کتاب او تا کنون همواره پرفروش بوده‌اند.

موضوعات داستان‌های این نویسنده نیز  اجتماعی و سیاسی هستند  و او نگاهی انتقادی به وضعیت انگلستان فعلی دارد هرچند این نگاه انتقادی با مهارت و به دور از شعارزدگی در داستان‌های او نمود پیدا کرده است.

انتشارات نیستان کتاب « این داستان واقعیت دارد» را  در 220 نسخه و در 235 صفحه با قیمت 13هزار تومان منتشر کرده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها