امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87871
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
 به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تودیع علیرضا نادعلی مدیرعامل کانون اندیشه جوان و معارفه محمدرضا ...

 به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تودیع علیرضا نادعلی مدیرعامل کانون اندیشه جوان و معارفه محمدرضا یقینی، مدیرعامل جدید کانون صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام علی اکبر رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حجت‌الاسلام علی ذوعلم از مدیران پیشین کانون اندیشه جوان و رئیس اندیشکده انقلاب اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، محمود حکمت‌نیا رئیس هیئت مدیره کانون اندیشه جوان، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری و حجت‌الاسلام رضا غلامی از دفتر نهاد ریاست جمهوری و رئیس مرکز پژوهشی علوم انسانی اسلامی صدرا دقایقی پیش (دوشنبه 19 خردادماه) در کانون اندیشه جوان برگزار شد.

در این مراسم به نمایندگی از مدیران پیشین کانون اندیشه جوان از حجت‌الاسلام علی ذوعلم به عنوان یکی از مدیران پیشین این کانون دعوت به سخنرانی شد، وی با اشاره به پیشینه‌ای از شکل‌گیری کانون اندیشه جوان گفت: از آغاز که اندیشه تشکیل کانون توسط حجت‌الاسلام رشاد مطرح شد، در فضایی که خیلی زمینه کار فراهم نبود، الحمدلله این کانون پیشتازی خود را توانست حفظ کند.

وی افزود: ما در حل مسائل جوانان ممکن است بدون حضورشان بتوانیم به مسأله مسکن، ازدواج، اشتغال و ... توجه و رسیدگی کنیم، اما در رفع سؤالاتشان بدون حضور آن‌ها نمی‌توانیم باشیم، نباید از رویارویی چهره به چهره با جوانان هراس داشته باشیم.

حجت‌الاسلام علی ذوعلم با تأکید بر اینکه کانون اندیشه جوان تجربه کسانی را که حتی متهم به ضدانقلاب بودن هم داشتند نیز دارد و آن‌ها را گرد خود جمع کرده و نگذاشته هیچ کس از انقلاب فاصله بگیرد، توضیح داد: در مواجه جوانان نباید فقط خود را یاد دهنده تلقی کنیم، باید از آن‌ها یاد هم بگیریم، بنابراین به هیچ وجه نباید در مقابله‌ و مواجه‌های فکری هراس داشته باشیم، چرا که رهبر معظم انقلاب هم بر تفکر و اندیشه‌ورزی تأکید داشتند.

وی با بیان اینکه اسلام اساساً دین عقلانیت و تدبیر است، افزود: البته در این مسیر ممکن است دچار بدفهمی و سوءبرداشت هم شویم، ولی باز هم بدون اینها نمی‌توان به حقیقت رسید، چه بسا کانون هدفش همین است تا با تفکر تعلق و گوش دادن به مرحله پیشتازی مباحث بنیادین دست یابد.

*سیاست جدید کانون، ورود بیشتر در صحنه با رعایت اخلاق است

همچنین در این مراسم محمود حکمت‌نیا مدیر هیأت مدیره کانون اندیشه جوان با اشاره به خاطره‌ای از دوران جبهه و جنگ گفت: در جبهه عده‌ای بودند که به آن‌ها گریان می‌گفتند، دوستی هم داشتیم که البته شهید شد شبی ما را به سنگر خود دعوت کرد و در حین صحبتش می‌گفت: فکر نکنید اینها را از باب صحبت گفتم، ما کلاً گریه می‌کنیم، این را گفتم که مطرح کنم بچه‌های کانون هم کلاً گریه می‌کنند!

وی ادامه داد: یک تفاوت معنادار کانون و سیاست ریاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه این است که کانون یک بخش در صحنه دارد، اما پژوهشگاه بیشتر کار تحقیقی و پژوهشی می‌کند، ظاهر کار این را نشان می‌دهد البته این بدین معنی نیست که کار کانون ساده است، بر عکس ظرافت‌ها بسیار آن را سخت می‌کند.

حکمت‌نیا ابراز داشت:‌ ما دو گونه اجرای عدالت داریم، یک بخش در محیط آرام انجام می‌شود که کار قاضی است و یک بخش در محیط شلوغ و حضور مردم مثل داور یک ورزشگاه کانون هم همیشه در صحنه است و کارش دشوار است، بنابراین دوستان این بخش زیر بار کار دشوار رفتند که باید هم اخلاق و هم مفاد و رویه را رعایت کنند.

وی با تعریف خاطره‌ای دیگر گفت: یک وقت بیست سال پیش با طلبه‌ای در یک اتوبوس هم صندلی بودیم کلی صحبت کردیم و بعد از پانزده سال او را دوباره دیدم که به من گفت: برخی حرف‌هایت مرا از آن زمان دچار شبهه کرده، بنابراین برخی حرف‌ها در لحظه صادر می‌شود اما آثارش مسئولیت زیادی دارد.

مدیر هیأت مدیره کانون اندیشه جوان در پایان یادآور شد: کانون در سیاست جدید قرار است بیشتر وارد صحنه شود تا به لحاظ محتوا آنچه خدا گفته و به لحاظ اخلاق و رویه در آینده ذکر خیر ما در میان همه باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها