امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87872
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تودیع علیرضا نادعلی مدیرعامل کانون اندیشه جوان و معارفه محمدرضا ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تودیع علیرضا نادعلی مدیرعامل کانون اندیشه جوان و معارفه محمدرضا یقینی، مدیر عامل جدید کانون صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام علی اکبر رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حجت‌الاسلام علی ذوعلم از مدیران پیشین کانون اندیشه جوان و رئیس اندیشکده انقلاب اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، محمود حکمت‌نیا رئیس هیئت مدیره کانون اندیشه جوان، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری و حجت‌الاسلام رضا غلامی از دفتر نهاد ریاست جمهوری و رئیس مرکز پژوهشی علوم انسانی اسلامی صدرا دقایقی پیش (دوشنبه 19 خردادماه) در کانون اندیشه جوان برگزار شد.

در ادامه این مراسم علیرضا نادعلی مدیرعامل تودیع شده کانون اندیشه جوان با اشاره به اینکه در این دو سال و اندی با همکاری دوستانش خاطرات بسیاری داشته و روزی هم خودش در مقام معارفه و تودیع محمد سرشار حضور یافته، گفت: بنابراین آنچه اتفاق افتاده در این دو سال و چهار ماه و هفت روز زحمت دوستان کانون ایثارگرانه بود. انصافاً هم خدمات خوبی در حوزه فکر و فرهنگ در گذشته انجام شده بنابراین ما میراث دار زحمات گذشتگانیم و کار ما سخت نبوده است.

وی با اشاره به اینکه در این سال‌ها پشتوانه ما پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بوده گفت: آنجا هم نامش پژوهشگاه است، در حالی که جریان فکری یا گفتمان دینی یاد می‌شود، در هر صورت آنچه ما از فکر و فرهنگ انقلاب با نگاه امام سراغ داریم، در فضای اندیشه‌ای بهترین شکلش در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه متجلی شده و بنابراین این پشتوانه خوبی است.

*اتصال کانون اندیشه جوان با فضای فکری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

نادعلی با تأکید بر اینکه در این سال‌ها توفیق یافته در فضایی با همکارانی معتقد به مدیریت جهادی کار کند، توضیح داد: آنچه برای من مهم بود اینکه به یک سرباز فکری و فرهنگی انقلاب و امام متصل باشم و آن اتصال به استادم حضرت حجت‌الاسلام رشاد بود، گرچه همه چیز مبتنی بر اصول و قواعد پژوهشگاه بوده، ولی با تشکر از همه اعضای کانون و دیگران فکر می‌کنم که امروز در آستان یک خیزیش بلند در کانون هستیم.

*بذر انقلابی بودن پیش از طلبگی و دانشجویی در وجود نوجوانان کاشته شود

همچنین در پایان مراسم نیز محمدرضا یقینی رئیس جدید کانون اندیشه جوان عنوان کرد:‌ از ابتدای پذیرش مسئولیت کانون هر چه جلو آمدم احساس کردم در آستانه یک مرتبه و پیام بزرگ قرار دارم، در این موقعیت باید این دعا را بخوانم : «رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی».

وی با بیان اینکه باید به خاطر حسن ظن حجت‌الاسلام رشاد و سایر بزرگان خدا را شاکر باشم و امیدوارم لطف خدا و نه سابقه و تجربه، کمک حال بنده باشد، افزود: تلاش دارم طوری در کانون عمل کنم که انگار خود حضرت آقا دستورات را به ما می‌دهند و اگر باشند، این طور عمل می‌کنند.

یقینی اظهار داشت: مخاطبان اصلی کانون طلبه‌ها و دانشجویان خواهند بود، زیرا پیش از دوران طلبگی و دانشجویی است که بذر انقلابی بودن در دل نوجوانان کاشته می‌شود، بنابراین از همین دوران کار فرهنگی بر روی ذهن جوانان انجام دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها