امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8788
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۴
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وال استریت ژورنال، یک مسئول رسمی دولتی هند، ‌گفت: این کشور به دنبال افزایش میزان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وال استریت ژورنال، یک مسئول رسمی دولتی هند، ‌گفت: این کشور به دنبال افزایش میزان مبادلات تجاری با ایران است، تا تراز تجاری خود با ایران را بر اساس تفاهمنامه‌های قبلی به تعادل برساند و این مسئله‌ای است که به کشورها اجازه می‌دهد، تا به تحریم‌های غربی بی‌اعتنا باشند.
وال استریت ژورنال نوشت، هند یکی از بزرگترین خریداران نفت ایران است و در مقابل  85 تا 90 درصد صادرات این کشور به ایران شامل محصولات کشاورزی نظیر برنج باسماتی و سویا است، اما اکنون این کشور در نظر دارد محصولات نساجی، دارویی، و تجهیزات تشخیص پزشکی و کالاهای مصرفی را نیز به فهرست واردات خود اضافه کند.
آجای ساهای مدیر کل سازمان صادرات هندوستان در این زمینه گفته است: به دنبال تنوع صادراتی هستیم.
به نوشته وال استریت ژورنال، سال گذشته ایران و هند توافقنامه‌ای امضا کردند که بر اساس آن این کشور ارزش نصف واردات نفت خام خود از خاورمیانه را به جای دلار با روپیه بپردازد، این جابجایی نوع پول امکان دور زدن تحریم‌ را برای ایران میسر می‌ساخت.
بر اساس این گزارش، ارزش صادرات هند به ایران بسیار کمتر از ارزش وارداتش از ایران است. هند تا پایان  31 مارس 2.95 میلیارددلار به ایران صادرات داشته است، اما  ارزش وارداتش از ایران به حدود 11 میلیارد دلار می‌رسد.
این گزارش می‌افزاید، ارزش واردات هند از ایران که بیشتر نفت خام است به دلیل کاهش ارزش نفت پیش‌بینی می‌شود، به 10 میلیارد دلار در سال جاری برسد.
به نوشته وال استریت ژورنال سازمان تجارت هند مصمم است، صادرات به ایران را امسال از ۲.۹۵ میلیارد دلار به ۵ میلیارددلار برساند.
بر اساس این گزارش، هند همیشه به دنبال تعمیق روابط تجاری خود با ایران است.
گزارش وال استریت ژورنال حاکی است،‌ خانم جاتارچی، معاون نساجی وزیر صنعت هند هم که این هفته در ایران به سر می‌برد به دنبال عقد قراردادهای صادرات محصولات نساجی به ایران است.
بر اساس آمارها هند 4 درصد در صادرات محصولات نساجی دنیا سهم دارد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها