امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87883
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، اسحاق آقایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با قدردانی از خدمات مدیرکل فرهنگ و ارشاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، اسحاق آقایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با قدردانی از خدمات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد که در چند سال اخیر تلاش‌های زیادی برای کمک به عرصه فرهنگ و هنر این استان داشته است، اظهار کرد: هنرمندان بهتر از همه خادمین خود را می‌شناسند و بی‌شک جامعه هنری افرادی ناسپاس نیستند.

وی گفت: در جایی عنوان کرده‌ام که یاسوج سینما و نگارخانه ندارد و بر این ادعای خود تأکید دارم چرا که حداقل هر شهر مرکز استانی نیاز به سینما و نگارخانه مجزا در دل شهر و نه در مکان اداری دارد.

وی با قدردانی مجدد از تلاش وافر مدیرکل ارشاد اسلامی استان که در مجموعه اداره‌کل ارشاد سالن‌های چند منظوره‌ای را برای انجام کارهای فرهنگی و هنری تدارک دیده، تصریح کرد: اما باید گفت که سینما و نگارخانه باید به صورت مجزا و تعریف شده با استانداردها در شهرها وجود داشته باشد که متولی ساخت آن‌ها حوزه هنری و ارشاد اسلامی هم نیستند.

وی با انتقاد از رویکرد شهرداری یاسوج در حوزه فرهنگی گفت: انتظار این است که معاونت فرهنگی در این دستگاه راه‌اندازی شود و همچنین از شهردار یاسوج جناب آقای جاوید انتظار داشتیم با حضور خود در رأس مدیریت شهرداری نشستی با هنرمندان داشته باشد که این‌گونه نشد و می‌توان به رویکردهای فرهنگی آقایان از همین جا پی برد.

آقایی با تعریفی از سینما و نگارخانه گفت: سینما تنها محلی نیست که مردم بیایند و فیلمی را تماشا کنند و پس از آن راه خود را کشیده و روانه خانه شوند بلکه در کنار سینما باید سالن انتظار، کافی‌شاپ و ده‌ها مکان دیگر تفریحی وجود داشته باشد و مبلمان‌های آن نیز که مخصوص به خود است و یا نگارخانه که به صورت استاندارد تعریفی جداگانه برای خود دارد.

عکاس برجسته کشوری در ادامه با بیان اینکه نباید از سخنان من در خصوص نبود سینما و نگارخانه و سایر اماکن هنری سوء برداشت شود، خاطرنشان کرد: اگر جامعه هنری من را به عنوان عضو کوچکی از خود قبول دارد باید از کمبودها و عدم فعالیت برخی دستگاه‌ها همچون شهرداری‌ها به عنوان یک صاحب نظر استقبال کند تا در آینده وضعیتی این چنینی نداشته باشیم.

وی به اماکن تدارک دیده شده از جمله نگارخانه و سینما در محل ارشاد اسلامی استان اشاره کرد و گفت: آقای کمالوندی مدیرکل محترم ارشاد اسلامی کارهای خوبی انجام داد و بار همه کارهای انجام نشده توسط دستگاه‌های دیگر همچون شهرداری را به دوش کشید اما سینمای تدارک دیده شده در محل اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با سینما به معنای خاص آن تفاوت دارد.

آقایی گفت: اگر در سال‌های آینده مدیری دیگر جایگزین کمالوندی در این استان شد چه تضمینی وجود دارد که همین محل‌ها هم تغییر کاربری ندهند کما این که در کهگیلویه و بویراحمد پس از هر تغییر و تحولی کل سیستم نیز تغییر می‌کند و یکی از دلایل محرومیت استان ما همین است.

عکاس برجسته کشوری و معاون حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد شدید از رویکردی که مدیران دستگاه‌های فرهنگی در این استان نسبت به فرهنگ و هنر دارند به بی‌اطلاعی بسیاری از آن‌ها در حوزه‌های فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: گاه دیده شده که یک عروس و داماد جوان بهتر از مدیر فرهنگی استان ما به اهمیت عکس و عکاسی پی می‌برند.

وی در انتها از امین کمالوندی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان یکی از مدیران فهیم فرهنگی نام برد که هنرمندان تلاش‌های وی را برای اعتلای هنر استان قدردان هستند.

انتهای پیام/2571/و40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها