امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87885
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
نشست خبری جشنواره موسیقی بانوان با حضور سیده‌مریم فاطمی مدیر جشنواره و کامران همتی‌پور دبیر این جشنواره در تالار وحدت برگزار شد. سیده‌مریم فاطمی ...

نشست خبری جشنواره موسیقی بانوان با حضور سیده‌مریم فاطمی مدیر جشنواره و کامران همتی‌پور دبیر این جشنواره در تالار وحدت برگزار شد.

سیده‌مریم فاطمی مدیر این جشنواره در ابتدای نشست با گره زدن همه موضوعات مرتبط و غیرمرتبط به یکدیگر  گفت: همیشه موسیقی بانوان یک دغدغه برایم بوده این که چرا بانوان نباید همپای مردان در عرصه‌های هنری حضور داشته باشند. امام (ره) همواره بر حضور بانوان در همه عرصه‌ها تاکید داشتند و حتی در دوران جنگ هم بانوان همپای مردان حضور داشتند. پس چه اشکالی دارد که بانوان در عرصه‌های هنری هم حضور داشته باشند.

وی افزود: همین حضور خانم آبیار در جشنواره‌های جهانی و درخشش نشان داد بانوان هنرمند ایرانی بسیار توانمندند. خوشبختانه با حمایت‌هایی که مقام معظم رهبری همواره از بانوان داشته‌اند و بارها حضور بانوان را در جامعه موثر دانسته‌اند و همین طور حمایت‌های دولت یازدهم، قوت قلبی به ما داد که این جشنواره را برگزار کنیم.

فاطمی خاطر نشان کرد: این جشنواره برای خانم‌هایی است که سال‌ها در فضای موسیقی حضور داشته‌اند و برگزاری جشنواره به آنها قوت قلبی می‌دهد که با رعایت موازین اسلامی می‌توانند حضور جدی‌تری داشته باشند در عرصه موسیقی.

کامران همتی‌پور دبیر این جشنواره نیز در سخنانی گفت: خیلی سال قبل جشنواره گل یاس را داشتیم که بانوان در آن حضور داشتند اما متاسفانه چند سالی اجرای آن متوقف شده بود البته بانوان همواره در جشنواره‌هایی چون جشنواره موسیقی فجر حضور داشته‌اند.

وی افزود: همه گروه‌هایی که در این جشنواره حضور دارند پرونده و مجوز اجرا داشتند از دفتر موسیقی وزارت ارشاد و صلاحیت همه آنها تائید شده است.

در ادامه این نشست فاطمی با انتقاد از قوانین دست‌ و پا‌گیری که در عرصه موسیقی زنان حاکم است، گفت: چرا باید بانوان فقط در یک ساعت خاص مثل همین ساعت 3 تا 5 اجرا داشته باشند متاسفانه به غیر این ساعت هیچ سانس دیگری برای اجرا برای ما وجود نداشت و این محدودیت‌های بسیاری را به وجود آورد.

وی افزود: این برنامه فقط برای بانوان خانه‌دار نیست که بتوانند در این ساعت خاص در تالار وحدت حضور پیدا کنند این برنامه برای همه بانوان از جمله بانوان شاغلی است که نیاز به برنامه‌های این چنینی دارند.

فاطمی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چرا در پوستر جشنواره از واژه «اجراهای موسیقی بانوان»‌ استفاده شده گفت: ما تا دیروز کلمه جشنواره را داشتیم که این کلمه به دلیل برخی محدودیت‌های قانونی و اظهار نظر یکی از کارشناسان دفتر موسیقی به «اجراهای موسیقی بانوان» تعییر کرد.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها