امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8789
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۴
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی‌که چند روز از دیدار نمادین تیم‌های ملی کشتی ایران و آمریکا در نیویورک می‌گذرد، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی‌که چند روز از دیدار نمادین تیم‌های ملی کشتی ایران و آمریکا در نیویورک می‌گذرد، اما همچنان حواشی این مسابقه بیشتر از متن آن قابل توجه قرار گرفته است!

مسئولان برگزاری این رقابت اعلام کردند که برای تیم ایران دوبنده‌ای طراحی کرده‌اند که کشتی‌گیران کشورمان باید با این دوبنده‌ها در مسابقه حضور پیدا کند! دوبنده‌ای که نه آبی بود و نه قرمز! بلکه دقیقاً مشابه پرچم جمهوری اسلامی ایران طراحی شده بود.

عکس‌های منتشر شده نشان می‌داد که در کنار این دوبنده نیز نوشته شده: «کشتی را در المپیک نگه دارید». طراحی این دوبنده مشابه دوبنده‌ای بود که در فیلم ضد ایرانی «رستلر» یا «کشتی‌گیر» بر تن یکی از شخصیت‌های فیلم بوده است. در سال 2009 یکی از کارگردانان هالیوودی فیلمی ضد ایرانی را می‌سازد که مضمون آن توهین به پرچم مقدس ایران بود. در این فیلم ضد ایرانی و توهین‌آمیز، یک قهرمان سابق کشتی کج در آمریکا، در آخرین مبارزه‌اش با حریفی روبرو می‌شود که گویا ایرانی است! لباس کشتی این فرد در این فیلم پرچم جمهوری اسلامی، با کلمه مقدس «الله» است؛ یعنی چیزی مشابه همین دوبنده‌ای که آمریکایی‌ها برای ما طراحی کرده بودند.
 


 

علی بیات، سرپرست تیم ملی کشتی آزاد اعزامی به نیویورک در این باره به فارس گفت: آمریکایی‌ها دوبنده‌ای را با طرح پرچم ایران که کلمه «الله» روی آن حک شده بود برای این دیدار در نظر گرفته بودند. مشکل خاصی نداشت؛ البته وقتی دیدیم نام «الله» روی آن طراحی شده است تصمیم گرفتیم به احترام این نام مقدس با آن مسابقه ندهیم.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود با چنین دوبنده‌ای در فیلمی ضد ایرانی به پرچم و مردم کشورمان توهین شده است، گفت: از این موضوع اطلاع دقیقی ندارم، اما چنین موضوعی درست نیست. بچه‌ها با دوبنده خودشان راحت‌تر هستند و با همان کشتی گرفتند، می‌خواستم در دیدار لس‌آنجلس از این دوبنده‌ها استفاده کنیم.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها