امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87890
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید مولانیا آهنگساز و نوازنده تار درباره این اجرا گفت: از زمان شکل گیری آلبوم «یارمست» تصمیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید مولانیا آهنگساز و نوازنده تار درباره این اجرا گفت: از زمان شکل گیری آلبوم «یارمست» تصمیم به اجرای این اثر داشتیم به گونه ای که ابتدا قصدمان بر این بود که آن را در قالب کنسرت اجرا و سپس آلبوم اثر را منتشر کنیم که با پشنهاد سالار عقیلی مبنی بر شنیدن این اثر در سطح گسترده ، سال گذشته آن را در قالب یک آلبوم منتشر کردیم.

وی ادامه داد: من در دوره ای از کار هنری ام بر روی اشعار مولانا تمرکز داشتم که نتیجه و خروجی این دوره ساخته شدن یکسری تصانیفی شد که بخشی از آنها در قالب آلبوم «یارمست» ارائه شد البته برخی دیگر از تصانیف را برای استفاده در آلبوم های بعدی در نظر گرفته ام.

این نوازنده تار بیان داشت: این مجموعه تصانیف که همگی در مایه اصفهان هستند، بر روی گزیده هایی از دیوان شمس انتخاب شده اند.

مولانیا با اشاره به اصلی ترین شاخصه این اثر گفت: به عقیده من اصلی ترین و بارزترین شاخصه این اثر نسبت به دیگر آثار موسیقی استفاده از ابیاتی از اشعار مولاناست که تا کنون تصنیف نشده اند ، چرا که برای اولین بار است که من از این اشعار استفاده کرده ام و در هیچ اثر موسیقایی دیگر آنها را نشنیدم.

سرپرست گروه موسیقی سور درباره استفاده از شعر شاعران معاصر در جهت جذب مخاطب اظهار داشت: من معتقدم شعر باید بکر باشد و این مسئله را که اشعار کلاسیک به نسبت شعرهای معاصر مخاطبان خود را از دست داده اند ، نمی پذیرم چرا که به نظر من شعر بخشی از اثری است که ساخته می شود و اگر یک اثر حرفی برای گفتن داشته باشد شعر هم بخشی از آن اثرگذاری اش خواهد بود نه تمام آن.

مولانیا در خاتمه خاطر نشان کرد: ما در این کنسرت که 29 خردادماه در برج میلاد برگزار می شود تمامی قطعاتی که در آلبوم «یارمست» شنیده اند را ارائه خواهیم کرد.

کنسرت «یارمست» به همت موسسه فرهنگی هنری نغمه حصار 29 خردادماه ساعت 18:30 و 21:30  توسط گروه موسیقی سور متشکل از مجید مولانیا: نوازنده تار و آهنگساز، سالار عقیلی: خواننده، جمشید صفر زاده: سنتور،حمید قنبری: ساز های کوبه ای،علیرضا دریایی: کمانچه،بهزاد حسن زاده: کمانچه،صابر سوری: عود،امین دادوری: سازهای کوبه ای،مهدی بصیرت منش: قیچک بم به همراه نوازندگان مهمان همچون مهرداد ناصحی: قیچک آلتو،سیاوش اسماعیلی: تار و درشن آنند: تبلا ، در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار