امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87891
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
  «احمد کاظمی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: در طول پنج سال حضور اینجانب در جمهوری آذربایجان بیش از دو هزار و دویست گزارش تصویری و ...

  «احمد کاظمی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: در طول پنج سال حضور اینجانب در جمهوری آذربایجان بیش از دو هزار و دویست گزارش تصویری و حدود دو هزار گزارش صوتی برای واحدهای مختلف صداوسیما تولید و ارسال شده است.

وی با تاکید بر اینکه محور عمده این گزارش‌ها تحولات مهم و روز جمهوری آذربایجان، مناسبات دو کشور، رویدادهای اسلامی از جمله برگزاری مراسم‌های مذهبی در جمهوری آذربایجان بود، به تولید حجم انبوهی از اخبار مکتوب روزانه برای بخش‌های خبری رسانه ملی اشاره کرده و  افزود اخبار مذکور همچنین مورد استناد بسیاری از سایت‌های خبری کشورمان قرار گرفته‌اند.

مدیر سابق نمایندگی صداوسیما در باکو با اشاره به کاهش مقطعی نیروهای اعزامی این نمایندگی از چهار نفر به یک نفر افزود: علی‌رغم کاهش نفرات، با تولید سالانه حدود سی برنامه، جهش بی‌سابقه‌ای در برنامه‌سازی در این نمایندگی ایجاد شد.

وی افزود: این برنامه‌ها در موضوعات مختلف فرهنگی، سیاسی و مذهبی نظیر آیین های نوروز، مناسبات تهران و باکو، رمضان و محرم در جمهوری آذربایجان تولید شده‌اند.

کاظمی با اشاره به تولید هشت قسمت مستند مشتاقان اهل عشق در معرفی شاعران معاصر اهل بیت(ع) در جمهوری آذربایجان، هدف این برنامه‌های مستند و ماندگار را نشان دادن گوشه‌ای از ارادت مردم جمهوری آذربایجان به اهل بیت(ع) خواند. 

وی در ادامه با اشاره به تاثیرگذاری رسانه‌های آذری برون‌مرزی ایران در قبال جمهوری آذربایجان و تقویت رویکرد فرهنگی و اجتماعی آنها افزود: با بهره‌برداری از استودیو نمایندگی و ارتباط زنده با برنامه ورزشی هدف سیمای آذری ، پتانسیل‌های همکاری ورزشی دو کشور و توسعه ورزش در ایران و جمهوری آذربایجان مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیر نمایندگی صداوسیما در باکو با تاکید بر اینکه عدم مداخله در امور داخلی جمهوری آذربایجان و احترام به تمامیت ارضی این کشور همواره مورد اهتمام جدی نمایندگی صداوسیما و رسانه ملی در برنامه‌سازی‌ها بوده است، افزود به همین دلیل نیز تعدادی از ائتلاف‌ها و تشکل‌های مردمی و اسلامی جمهوری آذربایجان با اهداء لوح سپاس از نقش صداوسیما در همگرایی دو کشور قدردانی کردند.

احمد کاظمی با تاکید بر اینکه رسانه‌های غربی در موضوع مناقشه قره باغ سیاست خدشه زدن به تمامیت ارضی آذربایجان را دنبال می کنند، افزود سالانه بیش از هفتاد گزارش مرتبط با موضوع قره باغ با محوریت محکومیت تجاوزگری و تبیین مواضع کشورمان در حمایت از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان توسط این نمایندگی تولید و همگی در رسانه های ایران از جمله سیمای و رادیوهای آذری برونمرزی صداوسیما پخش شدند.

وی همچنین مصاحبه های نمایندگی صداوسیما در باکو با سران بیش از 15 حزب در انتخابات پارلمانی 2010 و مصاحبه با هشت نامزد یا نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2013 و بازتاب مثبت آن را نمونه ای از رویکرد  بیطرفانه و حرفه ای رسانه ملی در قبال جمهوری آذربایجان خواند.

مدیرسابق نمایندگی صداوسیما در باکو با اشاره به علاقمندی مردم جمهوری آذربایجان به سریالهای ایرانی، حمایت از پخش و دوبله آذری سریالهای ایرانی از جمله یوسف پیامبر(ع)، انجام پژوهش‌های رسانه‌ای، تبادلات برنامه‌ای و خدمات رسانه‌ای به شبکه‌های مختلف رسانه ملی را از دیگر فعالیت‌های این نمایندگی در باکو خواند.

کاظمی با تاکید بر اینکه رسانه‌های دیداری و شنیداری در مناسبات ایران و جمهوری آذربایجان همواره تاثیرگذار بوده و خواهند بود به تلاشهای گسترده برخی از محافل مغرض و نیروهای ثالث برای خلل زدن به روابط رسانه ای دو کشور در سالهای اخیر از طریق تهدید، فشار، بازداشت و اخراج اشاره کرده و افزود: خنثی کردن این اقدامات، حفظ مناسبات رسانه ای و تقویت فعالیت های خبری، گزارشی و برنامه سازی از دستاوردهای مهم نمایندگی صداوسیما در باکو در سالهای اخیر است.

وی با اشاره به ساماندهی مذاکرات رسانه‌ای دو کشور در دسامبر 2011 (آذر 1390) که منجر به تشکیل کمیته مشترک رسانه‌ای شد، افزود: علی‌رغم برخی فراز و نشیب ها در چارچوب این کمیته مشترک فصل جدیدی در مناسبات رسانه ای دو کشور ایجاد شده است، و پس از سفر فروردین ماه  رئیس جمهوری آذربایجان به تهران فضای مناسبی برای تشکیل نشست‌های این کمیته مشترک فراهم شده است. 

احمد کاظمی با اشاره به دیدار و نشست اخیر خود با علی حسن اف رئیس بخش سیاسی و اجتماعی ریاست جمهوری آذربایجان و مسئول امور رسانه ای این کشور که با حضور محسن پاک آیین سفیر کشورمان و مدیر جدید نمایندگی صداوسیما در  باکو برگزار شد، اظهارداشت: در این دیدار درباره برگزاری نشست‌های کمیته مشترک رسانه ای و انجام سفرهای متقابل مقامات رسانه ای دو کشور بمنظور امضای قرارداد جدید همکاری‌های رسانه‌ای توافق شد.

مدیر سابق نمایندگی صداوسیما در باکو همچنین رویکرد همگرایانه رسانه ملی در قبال جمهوری آذربایجان را یکی از مهمترین عوامل زمینه ساز در سفر رئیس جمهور آذربایجان به تهران در 20 فروردین 93 و توسعه مناسبات دو کشور خواند.

احمد کاظمی با اشاره به گام‌های جدید در همکاری‌های رسانه‌ای دو کشور از جمله صدور مجوز فعالیت دفاتر و خبرنگاران شبکه تلویزیونی آینس و خبرگزاری ترند در تهران، به سابقه امضای سه قرارداد همکاری رسانه‌ای میان دفتر صداوسیما و شبکه دولتی جمهوری آذربایجان در دو دهه اخیر اشاره و عنوان داشت: امضای قرارداد جدید رسانه ای میان دو طرف ضامن توسعه مناسبات رسانه ای دو کشور خواهد بود. 

وی در پایان از اهتمام و همکاری بخشهای مختلف رسانه ملی خصوصاً مرکز اموربین الملل و معاونت برونمرزی به فعالیت های نمایندگی صداسیما در باکو تشکر کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها