امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87913
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین پناهیان، مدیرعامل بورس کالای ایران به همراه مدیرانش از غرفه خبرگزاری ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین پناهیان، مدیرعامل بورس کالای ایران به همراه مدیرانش از غرفه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه بازدید کرد.

در این بازدید، خبرنگاران خبرگزاری درباره نحوه اطلاع رسانی قیمت گذاری محصولات بورس کالای ایران در بازارهای جهانی با مدیران بورس کالا به بحث و تبادل و نظر پرداختند.

حسین پناهیان نقش موثر بورس کالا در تأمین مالی بنگاه های بزرگ و قیمت گذاری شفاف محصولات در این بورس را تشریح کرد.

وی از بزرگ ترین پروژه تأمین مالی از طریق بورس کالای ایران به صورت قرارداد سلف خبر داد و اظهار داشت: برای اولین بار قرارداد سلف موازی استاندارد سنگ آهن از طریق بورس کالا راه اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: پیش بینی می کنیم این قرارداد سلف موازی بالغ بر 100 میلیارد تومان تأمین مالی برای سنگ آهن گل گهر انجام دهد که در صورت تأییدیه های مالیاتی از سازمان مالیات کشور این قرارداد بلافاصله راه اندازی می شود.

پناهیان با تأکید بر اینکه این قرارداد در طول دوره عملیاتی معاف از مالیات است، گفت: تنها آخرین شخصی که باید این قرارداد را تحویل بگیرد، باید بر اساس مالیات ارزش افزوده مالیات بدهد، که چون حدود دو سال تا تامین مالی زمان نیاز است، اما اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده هر سه ماه یک بار باید ارائه شود و از طرفی نرخهای مالیات ارزش افزوده متغیر است، لذا در این باره با سازمان امور مالیاتی مذاکره شده و در صورت رفع ابهام و تعیین تکلیف مالیاتی این قرار داد، تامین مالی سلف موازی انجام می شود.

مدیرعامل بورس کالای ایران پیش بینی کرد که این قرارداد پس از تأیید هیئت پذیرش به زودی برای انجام تأمین مالی راه اندازی شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها