امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87925
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید شیروانی امروز در نشستی خبری با اشاره به موافقت وزارت راه و شهرسازی با ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید شیروانی امروز در نشستی خبری با اشاره به موافقت وزارت راه و شهرسازی با طرح لیزینگ مسکن و بررسی لیزینگ مسکن توسط وزارت مسکن و شهرسازی و اعلام  آن در نامه ای به بانک مرکزی، اظهارداشت: بخش نظارتی بانک مرکزی موافق اجرایی شدن طرح لیزینگ مسکن است.

وی افزود: معاون نظارتی بانک مرکزی به ما اعلام کرد که بسته ای در این زمینه در حال تهیه است که در نهایت به بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار ارائه خواهد شد.

دبیرکل کانون شرکت های لیزینگ ایران با بیان اینکه در این بسته عوامل مرتبط با لیزینگ مورد بررسی قرار گرفته و به مسائلی از جمله نرخ سود شناور اشاره شده است، تصریح کرد: این موضوع در شورای پول و اعتبار نیز مطرح می شود و در آینده نزدیک لیزینگ مسکن کشور راه اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: بر این اساس شرکت های لیزینگ به بحث لیزینگ مسکن وارد می شوند، تا بتوانند 70 الی 80 درصد پول خرید خانه را تامین کنند و مشتریان تنها 20 درصد هزینه را متقبل شوند.

دبیرکل کانون لیزینگ های ایران گفت: همچنین تامین مالی مسکن اجاره 99 ساله و سایر طرح ها در این طرح می تواند اجرایی شود که البته تمامی اینها بستگی به نظر بانک مرکزی و وزارت مسکن و شهرسازی دارد.

شیروانی با بیان اینکه نظر اکثر مدیران دولتی از جمله وزیر مسکن نسبت به لیزینگ مسکن مثبت است، افزود: در سطح بانک مرکزی نیز رئیس کل بانک مرکزی موافق اجرایی شدن آن است.

به گفته وی این طرح می تواند افرادی را که توانایی مالی خرید مسکن را ندارند، صاحبت خانه کند.

وی با بیان اینکه لیزینگ ها می توانند در کنار دولت مشکل مسکن را حل کنند، گفت: شرکت های لیزینگ اثر مثبتی در اقتصاد دارند و در عین حال می توانند موسسات مالی بزرگ را از لحاظ مالی تامین مالی کرده و به منظور خرید تجهیزات مورد نیاز آنها اقدام کنند تا در نهایت باعث افزایش تولیدات شود.

شیروانی اظهارداشت: از طرف دیگر لیزینگ ها می توانند تولیدات این واحدها و بنگاه‌ها را به مصرف کنندگان که توان و قدرت خرید بالایی ندارند بفروشند و در نهایت تمامی این موارد در رفاه اجتماعی مصرف کنندگان تاثیرگذار است.

دبیرکل کانون شرکت های لیزینگ ایران از طرحی برای جایگزین کردن خودروهای جدید به جای خودروهای فرسوده خبر داد و افزود: بر این اساس خط تولیدی وارد خواهیم کرد تا با بازده خوب و قیمت پایین تسهیلات مناسبی را در اختیار بخش خودرو به مردم اختصاص دهیم.

شیروانی حجم عملیات شرکت های لیزینگ در سال 92 را 18 هزار و 519 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به سال 91 کاهش یافته که دلیل آن اتمام مجوز شرکت های لیزینگ بوده، اما هم اکنون مجوز فعالیت 5 ساله برای اولین بار به لیزینگ ها ارائه می‌شود.

*ضریب نفوذ لیزینگ در ایران 35 صدم درصد است

در ادامه این نشست علی زارعی عضو هیات مدیره کانون لیزینگ های ایران نیز گفت: ضریب نفوذ لیزینگ در جهان 5 درصد و در ایران 35 صدم درصد است این در حالی است که بسیاری از کارها می تواند در ایران به صورت لیزینگ انجام شود اما به دلیل موانع قانونی وعدم آشنایی مردم به خوبی جا نیفتاده است.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها