امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87931
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
محمد مهدی گویا در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور همان 3 ...

محمد مهدی گویا در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور همان 3 نفری است که هفته گذشته ابتلای آنها به ویروس کرونا در کرمان تأیید شد.

وی گفت: این 3 نفر مبتلا 3 خواهر هستند که در بیمارستان ویروس کرونا از همراه یک بیمار دیگر که به تازگی از عربستان بازگشته بود، به آنها منتقل شده است.

وی افزود: از این سه خواهر یکی که یک زن 53 ساله بود هفته گذشته فوت کرد و از آن زمان تاکنون هیچ مورد تأیید شده دیگری از وجود ویروس کرونا در کشور نداشته ایم.

وی ادامه داد: گزارشها حاکی است که رشد ابتلا به ویروس کرونا در کشور عربستان و امارات نیز نسبت به گذشته اندکی کمتر شده است اما نگرانی از شیوع این بیماری همچنان وجود دارد و باید مراقبتهای پیشگیرانه را با جدیت ادامه داد.

وی گفت: مهمترین اقدام پیشگیرانه پرهیز از نزدیک شدن به شتر در کشورهای درگیر با این بیماری به خصوص عربستان و امارات است، خوردن گوشت شتر نیز فقط در صورت پخت کامل آن توصیه می شود.

وی افزود: هر فردی که بعد از بازگشت از عربستان یا امارات یا یکی از کشورهای درگیر با این بیماری به کشور بازگشت اگر ظرف 14 روز هر گونه علامت بیماری داشت باید به سرعت به اولین مرکز بهداشتی مراجعه کند.

گویا گفت: همه مردم نیز باید نکات بهداشتی را از نظر گرفتن جلوی بینی و دهان هنگام عطسه و سرفه رعایت کنند چون این بیماری از طریق دستگاه تنفسی منتقل می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها