امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87947
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، دانشگاه پرینستون آمریکا اخیرا کتابی از یکی از استادان دانشگاه این کشور در رشته حقوق و سیاست منتشر کرده است با ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، دانشگاه پرینستون آمریکا اخیرا کتابی از یکی از استادان دانشگاه این کشور در رشته حقوق و سیاست منتشر کرده است با نام «چرا دولت این قدر شکست می‌خورد؟». نویسنده این کتاب یعنی پیتر شاک موضوع اصلی این کتاب را بحران‌ها و شکست‌های پی در پی آمریکا در داخل و خارج از این کشور قرار داده و با انتخاب تصویر جلد روی کتاب، که تصویری از شکسته شدن تصویر کاخ سفید است، سعی دارد اهمیت و عمق مشکلاتی را نشان دهد که دولت این کشور با آن دست به گریبان است.

این استاد دانشگاه در کتابش نوشته است: «در حالی که دولت فدرال آمریکا روز به روز دخالتش را در زندگی مردم با کنترل اطلاعاتشان بیشتر می‌کند، مردم این کشور روز به روز از دولتشان ناراضی‌تر می‌شوند و تا کنون آمریکایی‌ها به میزانی که امروز از دولتشان ناراضی بوده‌اند، احساس بدی نسبت دولتشان نداشته‌اند و آنها اغلب دولتشان را به عنوان یک مزاحم بی کفایت و غول بی فایده می‌بینند! و مهم‌ترین نتیجه سیاست‌های بی‌اثر دولت آمریکا و نارضایتی مردم این کشور این است که هم اکنون زنگ خطر بحران مشروعیت این دولت به صدا درآمده و آنها باید هر چه زودتر فکری به حال آن بکنند.»

**مشکلات آمریکا عمیق‌تر از رفت و آمد احزاب است

پیتر شاک در این کتاب حجم گسترده‌ای از مثال‌های موجود در سیاست‌ها و مشکلات دولت آمریکا را بیان کرده تا نشان دهند چرا این دولت تا به این حد دراجرای سیاست‌هایش شکست می‌خورد.

این نویسنده در کتابش همچنین بر سر این نکته بحث کرده است که مشکلات آمریکا نه مشکلات دوره ای و زودگذر هستند و نه مشکلات ناشی از درگیری‌های حزبی و رفت و آمد دو حزب دموکرات و جمهوری خواه، بلکه  مشکلات به قدری ساختاری و عمیق هستند که هر دولت جمهوری خواه یا دموکرات هم که بر سر کار بیاید به دلیل ساختار حکومتی این کشور با این مشکلات روبرو شده و شکست می‌خورد. او نقاط ضعف متعدد دولت این کشور را شامل اهداف غیر واقعی، انگیزه های منحرف، اطلاعات ضعیف و تحریف شده، بی خردی سیستماتیک، بازارهای قدرتمند و غیر قابل اجتناب،و محدودیت های ذاتی قانون خوانده و گوشزد کرده است که دولتمردان آمریکا برای جلوگیری از شکست نهایی و اضمحلال نیاز به اصلاحات جدی و رفرمی در ساختار این کشور دارند.

پیتر شاک استاد دانشگاه در رشته حقوق و سیاست است و تا کنون کتاب‌های متعددی از او در این کشور منتشر شده است او همچنین در سال های گذشته در وزارت‌ بهداشت،‌ آموزش و رفاه اجتماعی این کشور نیز صاحب سمت‌ها و مسئولیت‌هایی بوده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها