امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87956
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه جلسه استماعی را با موضوع «راستی آزمایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه جلسه استماعی را با موضوع «راستی آزمایی پایبندی ایران به تعهدات هسته ای» با حضور 4 تن از کارشناسان و مقامات ارشد آمریکا به ریاست «اد رویس» رئیس این کمیته برگزار کرد.

«استفن جی. ریدمیکر» مشاور امنیت ملی مرکز «سیاست دوحزبی» و دستیار سابق وزیر خارجه آمریکا در اداره کنترل تسلیحات و همچنین اداره امنیت بین الملل و عدم اشاعه هسته‌ای وزارت خارجه این کشور در جلسه استماع کمیته امور خارجی کنگره در آستانه مذاکرات هسته ایران و 1+5 مدعی شد که صرفا نباید به پایبندی ایران به طرح اقدام مشترک که آذر ماه سال گذشته به تصویب رسید تکیه کرد.

این دستیار سابق وزیر خارجه آمریکا در اداره کنترل تسلیحات در ادامه گفت: «تمرکز اقدامات راستی آزمایی تعهدات هسته‌ای ایران باید بسیار گسترده‌تر از صرفا پایبندی ایران به طرح اقدام مشترک (JPA) و یا حتی توافق جامع باشد. اقدامات راستی‌آزمایی باید نه تنها اقدامات گذشته ایران، بلکه اقداماتی که در آینده‌های بسیار دور نیز صورت می گیرد را نیز شامل شود.»

وی همچنین تأکید کرد: «طرح اقدام مشترک یک موفقیت و پیروزی مهم برای ایران بود چرا که در این توافق ایرانی‌ها موفق شدند آمریکا را متقاعد کنند که حق غنی‌سازی ایران را به رسمیت بشناسد. اما به اعتقاد بزرگترین امتیازی که ایران از این توافق بدست آورد، نتایج بعدی آن بود که منجر به اعتمادسازی در جامعه بین‌المللی می شد.»

«اولی هاینونن»، معاون سابق مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و عضو ارشد مرکز علوم و امور بین الملل «بلفر»، «جوزف آر. دی ترانی» رئیس پیمان اطلاعات و امنیت ملی و مدیر سابق مرکز ملی مقابله با اشاعه هسته ای در دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا، و نیز «جان ای. لادر» مشاور ارشد مرکز مشاوره راهبردی «توئنتی» (20twenty Strategic Consulting, Inc.) و مدیر سابق مرکز عدم اشاعه در جامعه اطلاعاتی آمریکا دیگر سخنرانان این جلسه بودند که به ارائه نظرات خود درباره برنامه هسته ای ایران پرداختند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها