امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88008
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از وزارت بهداشت، علی اکبر سیاری در سفر به شیراز و حضور در جمع روسای شبکه های بهداشتی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از وزارت بهداشت، علی اکبر سیاری در سفر به شیراز و حضور در جمع روسای شبکه های بهداشتی و درمانی استان فارس، افزود: در حال حاضر در حوزه بهداشتی 4 ماموریت در نظر گرفته شده که شامل افزایش امید به زندگی با پیشگیری از مرگ نابهنگام، ارتقای سطح سلامت مردم، اصلاح شیوه زندگی و بالابردن نرخ باروری کلی می شود.

وی اظهار داشت: تحول نظام سلامت برای ارائه خدمات بهتر ضروری بود که خوشبختانه در حوزه درمان اجرایی شده و به دنبال اجرا کردن این تحول در حوزه بهداشت با راه اندازی شبکه جامع و همگانی سلامت هستیم.

وی بیان کرد: در تحول نظام سلامت به دنبال تحقق 5 هدف هستیم که بر مبنای آنها سلامت مردم را ارتقا دهیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ارتقای سلامت مردم، بهبود کیفیت خدمت، رضایت مردم و کارکنانی که خدمت ارائه می کنند، همچنین با توجه به بالا بودن هزینه های سلامت در دنیا، عدالت و کنترل قیمت از اهدای تحول نظام سلامت است.

وی با قدردانی از رئیس و سایر مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه راه اندازی پزشک خانواده شهری در استان فارس، افزود: با توجه به اینکه نظام ارجاع در فارس در حال اجرا است،این استان آمادگی بیشتری دارد و زمینه در آن فراهم است تا شبکه جامع و همگانی سلامت را راه اندازی کند.

سیاری با تأکید بر لزوم اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع، گفت: اجرای این طرح در استان فارس قابل تقدیر است و مشکلات آن نیز به تدریج رفع می شود ، همانگونه که مشکلات امروز نسبت به آغاز کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: شبکه جامع همگانی با مدیریت شبکه بهداشت و درمان و ارائه خدمات سطح یک ، دو و سه اجرا می شود و استان فارس در اجرای این شبکه و فراهم کردن زمینه دسترسی به خدمات برای همگان، می تواند پیش قدم شود .

بر اساس این گزارش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: طرح شبکه جامع و همگانی سلامت در راستای طرح تحول سلامت برای ارائه خدمات بهتر به مردم و ارتقای سلامت است .

محمدهادی ایمانیه افزود: فارس با دارا بودن حدود 30 شهرستان، استانی با بیشترین شهرستان در کشور می باشد که با توجه به اجرای پزشک خانواده در آن ، آمادگی اجرای شبکه جامع و همگانی سلامت را دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها