امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88012
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه بازدید از خبرگزاری ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه بازدید از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با مسئولان و خبرنگاران این رسانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: جای خوشحالی دارد که خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مقایسه با خیلی از خبرگزاری‌های دیگر که چند دهه قدمت دارند توانسته به سرعت این راه سخت را طی کند و با دقت و انصافی که داشته موفق شده مخاطبان زیادی را جذب کند.

تویسرکانی با اشاره به اینکه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جایگاه ویژه‌ای در بین رسانه‌ها دارد، گفت: این رسانه‌ سرمایه بسیار ارزشمندی برای نظام و کشور است و من به مسئولان این رسانه تبریک می‌گویم که توانسته‌اند در حوزه خبررسانی جایگاه خوبی پیدا کنند.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سنوات اخیر به دنبال یک تحول اساسی بود

معاون قوه قضائیه در ادامه با تأکید بر اینکه سازمان اسناد و املاک کشور یک سازمان پرمخاطب و پرمراجعه است، گفت: ما منافع زیادی را از اطلاع‌رسانی و خبررسانی رسانه‌های جمعی برده‌ایم و تمامی آنها نیز در جهت کمک به مردم بوده است.

وی تصریح کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سنوات اخیر به دنبال یک تحول اساسی بود و ما با توجه به شرایط روز و توقعات مردم و همچنین فرامین رهبری نیازمند این تحولات بودیم تا خدمت‌رسانی بهینه و کم هزینه را به مردم داشته باشیم.

تویسرکانی تأکید کرد: بدون شک ارائه خدمات دقیق و سریع در جهت ارتقاء سلامت اداری یک نیاز بود و تاکنون در این زمینه اقدامات مؤثری انجام شده و نقش خبرگزاری‌ها به خصوص خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در این زمینه کارساز بوده است.
 اصلاح فرآیندها در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور منافع نامشروع عده‌ای را به خطر انداخت

معاون قوه قضاییه با اشاره به اینکه در جهت اجرای تحولات همیشه مقاومت‌ها و کارشکنی‌هایی صورت می‌گرفت، گفت: بخشی از این مقاومت‌ها طبیعی و ناشی از کم اطلاعی افراد بود اما بخش دیگر از این مقاومت‌ها به این جهت بود که منافع نامشروع بسیاری از افراد به خطر می‌افتاد و درصدد مقابله با ما بودند.

وی ادامه داد: بدون شک رسانه‌ها در جهت پیشبرد کار ما نقش مؤثر و ارزشمندی دارند و درست به همین دلیل است که ما در اجرای سیاست‌های کاری خود و آگاه‌سازی مردم با شیوه‌های خدمت‌رسانی در فضای جدید به کمک رسانه‌ها نیازمندیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تأکید بر اینکه سالانه ده‌ها میلیون مراجعه به پیشخوان‌ها و ادارات وابسته به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می‌شود، گفت: ما به دنبال اصلاح این وضعیت هستیم از سوی دیگر با توجه به اینکه امسال از طرف مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده فکر می‌کنم در اجرای فرامین رهبر می‌توانیم نقش مؤثری داشته باشیم، چرا که در هر صورت امروزه موضوعات طبقه‌بندی شده با یکدیگر ارتباط دارند و مسائل اقتصادی، قضایی، سیاسی و فرهنگی کشور با یکدیگر عجین شده‌اند.

کاهش مکاتبات کاغذی و مراجعات حضوری ارتقاء سلامت اداری را در پی داشت

وی افزود: خوشبختانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با نگاهی جدید اقدامات متعددی را در حوزه‌های مختلف همچون ثبت ملک، ثبت اسناد رسمی، ثبت شرکت‌های تجاری و ثبت اختراعات انجام داده است.

معاون قوه قضائیه با اشاره به اینکه امروز حتما باید به دنبال ساز و کاری باشیم که با هزینه کمتر خدمات بیشتری ارائه دهیم، گفت: ما در سنوات اخیر میلیون‌ها مراجعه را کاهش دادیم و با حذف کاغذ میلیون‌ها مکاتبات اداری را که هزینه‌های فراوانی در پی داشت از میان برداشتیم که همین کاهش مکاتبات کاغذی و مراجعات به ارتقاء سلامت اداری کمک فراوانی کرد.

تویسرکانی در ادامه گفت: انتظار ما این است که از افرادی که دغدغه خدمت‌رسانی و کمک به مردم و همچنین دغدغه حمایت و اجرای فرامین رهبری را دارند به ما در اجرای این سیاست‌ها کمک کنند، البته تاکنون کمک‌های خوبی صورت گرفته اما غرض ما از کمک، کمک‌های معنوی، حمایت‌ها، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم است.

تویسرکانی ادامه داد: امروز با گذر از گذرگاه‌های متعدد و آگاه سازی مردم شیرینی کار را به خوبی درک می‌کنیم و می‌بینیم که مردم قدردان ما هستند و این موضوع برای ما بسیار ارزشمند است.
 خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مقاطع حساس پشتیبان ما بود

معاون قوه قضاییه با اشاره به اینکه هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم، گفت: با این وجود در خیلی از موضوعات متعدد در جهت مثبت حرکت کردیم و با این حال تقاضا داریم تا رسانه‌ها به ما کمک کنند که مجموعه حرکت درستی داشته باشد، نقاط ضعف و آسیب‌های خود را بهتر بشناسیم تا خدایی ناکرده راه را گم نکنیم، به همین جهت هم همواره به نظرات نخبگان و افکار عمومی توجه داشته‌ایم.

تویسرکانی گفت: من باید به طور خاص از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تشکر کنم چرا که در مقاطعی که یک جمع خاص به دنبال کارشکنی بودند و هدف‌شان ایجاد موانع بود این رسانه به ما کمک زیادی کرد و امروز همان‌هایی که یک مقاطعی کارشکنی می‌کردند بسیار شرمنده شدند.

وی افزود: میزان ورودی‌ها به اداره‌های ثبت شرکت‌ها در دو سال گذشته روزانه گاهی به بالای 10 هزار نفر می‌رسید اما امسال با اصلاح فرآیندها این عدد به یک دهم رسیده و این نشانه خوبی از اصلاحات انجام شده است.

گفتنی است در پایان این گفت‌وگو رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بر تعامل درخصوص اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی پیرامون موضوعات ثبتی تأکید کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها