امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88016
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، ستار خسروی ظهر امروز در جمع خبرنگاران از دستگیری باند بزرگ سرقت خبر داد و اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، ستار خسروی ظهر امروز در جمع خبرنگاران از دستگیری باند بزرگ سرقت خبر داد و اظهار کرد: در پی وقوع سرقت مسلحانه به صورت سریالی در شمال استان اصفهان و شهرستان کاشان، باند بزرگ سرقت مسلحانه با مجروح شدن مالباختگان و تیراندازی سارقان با کشفیات تخصصی در پلیس آگاهی آغاز و منهدم شد.

وی با اعلام این خبر که با پیگیری‌های انجام شده اعضای باند بزرگ «گانگسترها» که خود این نام را برای خود انتخاب کرده بودند، دستگیر شدند، افزود: این باند 30 فقره سرقت انجام داده‌اند، که 14 فقره آن همراه با تیراندازی بوده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان تصریح کرد: سرقت مسلحانه محموله، اماکن، دامداری‌ها، سرقت از مسافران بین‌راهی و سرقت مسلحانه از خودرو از جمله اقدامات این بانده بوده که در بین سارقان مسلح، خشن‌ترین باند بودند.

وی با تاکید بر اینکه این باند با تهدید سلاح اقدام به سرقت می‌کردند، ادامه داد: این سارقان اهل یکی از شهرهای غربی کشور و با سوابق کیفری هستند که یکی از آنها در حال مرخصی از زندان بوده که مرتکب سرقت شده است.

خسروی تاکید کرد: همچنین این باند در زمینه سلاح غیر‌مجاز نیز فعالیت شدید داشتند.

وی با بیان اینکه از این باند چهار نفره شش قبضه سلاح جنگی و شکاری کشف شده است، گفت: این افراد در استان‌های اصفهان، قم، شرق تهران، سمنان، کرمانشاه و تهران بزرگ فعالیت می‌کردند و روزی که در حال برنامه‌ریزی برای سرقت بزرگ از یک طلافروشی در تهران بودند در کاشان دستگیر و تحویل دادسرای عمومی و انقلاب کاشان شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان بیان کرد: سردسته این باند مردی 50 ساله با نام «داریوش ـ م» است که اکنون به همراه سایر همدستان تحویل دادسرا شدند تا به اشد مجازات خود محکوم شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه چهار نفر در مجموع در سرقت‌های این سارقان مسلح مجروح شدند، تصریح کرد: دو نفر از مجروحان آنها از خانواده‌های مسافری بودند که کنار جاده مشغول استراحت بودند که با تهدید این باند سارق و فحاشی به زن خانواده مواجه و سپس طلاجات زن به سرقت می‌رود و مرد خانواده زخمی شد.

خسروی تاکید کرد: اصفهان استانی است که توانسته باند سرقتی که عملکرد کشوری داشتند را کشف کند و این در حالی است که طی سال گذشته تاکنون باند سرقت بزرگ در اصفهان نداشته و هر چه بوده است دستگیر شدند.

وی افزود: این سارقان سوابق کیفری متعدد داشتند و فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرده بودند که حدود سه هفته پیش دستگیر و در سه عملیات ویژه در سه استان‌های کشور از جمله کرمانشاه، شرق استان تهران، تهران بزرگ و در  عملیاتی خارج استان دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: هیچ یک از سارقان بومی استان اصفهان نبوده و اهل یکی از استان‌های غربی کشور هستند.

انتهای پیام/63012/صا30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار