امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88034
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
سید مصطفی آذرکیش، مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص ...

سید مصطفی آذرکیش، مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص «طرح کسب و کار» در هنرستان‌های کاردانش اظهار داشت:‌ درس کارآفرینی را در هنرستان‌های کاردانش داریم که در سه ساعت تدریس می‌شود و شامل دو ساعت کار عملی و یک ساعت تئوری است.

وی ادامه داد: روح حاکم بر آموزش‌های کاردانش و شرایط آموزش آن تقاضامحور است و اینکه دانش‌آموزانی که آموزش می‌دهیم با کسب و کار آشنا شوند و مهارت آموزشی کسب کرده و بر اساس نیاز واقعی بازار کار آموزش ببینند و به عنوان یک نیروی انسانی ماهر در سطح دیپلم یا تکنسین وارد مجموعه بازار کار جامعه شوند.

آذرکیش در خصوص مهمترین برنامه‌های سال تحصیلی جدید افزود: برنامه‌های دفتر ستادی ناظر و ذیل اسناد فرادستی است که وزارتخانه را مکلف کرده است و یکی از برنامه‌های اصلی‌مان توسعه مشارکت بخش خارج از آموزش و پرورش برای آموزش به روز متناسب با نیازهای ملی و منطقه‌ای است، یعنی از ظرفیت‌های خارج از آموزش و پرورش بیشتر استفاده کنیم.

وی برنامه دیگر سال جاری را کیفیت بخشی به آموزش‌های کاردانش برشمرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار