امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8804
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: 96
 به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، در این اواخر منطقه «حلفایا» در ریف حماه شاهد عملیات نظامی گسترده ارتش سوریه ...

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، در این اواخر منطقه «حلفایا» در ریف حماه شاهد عملیات نظامی گسترده ارتش سوریه در این منطقه است که در جریان آن یگان‌های ارتش سوریه با گروه‌های تروریستی مقابله می‌کنند که بار دیگر و در شمار قابل توجه به این منطقه نفوذ کرده‌اند.

«حلفایا» زمانی مهمترین دژ و پناهگاه عناصر تروریستی تندرو از جمله جهادی‌های تکفیری در استان حماه به شمار می‌آمد که پس از دو هفته نبردهای سخت و سنگین نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح در آستانه پاکسازی کامل و اعلام به عنوان منطقه امن است.

شهر «حلفایا» به این جهت حائز اهمیت است که امتداد و ادامه شهر حماه، مرکز استان حماه به شمار می‌آید و نیروهای ارتش سوریه با قطع راه‌های ارتباطی شهر حلفایا به دیگر مناطق و شهرها مانع از فرار و خروج عناصر مسلح تروریستی و رسیدن کمک‌های نظامی به آنها شدند و پس از هدف قرار دادن مراکز تجمع و مقرهای افراد مسلح، یگان‌های ارتش سوریه گشت‌های مستمر و گسترده‌ای را در خیابان‌ها و نقاط مختلف شهر با هدف تعقیب و پیگرد افراد مسلح انجام دادند.

یک منبع نظامی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که شمار کشته‌های افراد مسلح در حلفایا از صدها نفر هم در عملیات اخیر ارتش سوریه فراتر رفته و هم اکنون تنها چند کیلومتر باقی مانده تا منطقه «حلفایا» به عنوان منطقه پاکسازی شده و امن اعلام شود، این درحالی است که همزمان با آن بیشتر روستاهای همجوار این شهر نیز از وجود افراد مسلح پاکسازی شده است.

همچنین این منبع نظامی ارتش سوریه در ادامه افزود: دو منطقه «ریف الحوله» و «عقرب» در جنوب استان حماه همچون «حلفایا» به زودی از وجود افراد مسلح پاکسازی خواهد شد، به خصوص شهر الحوله و ریف آن که هم اکنون شاهد هیچ گونه درگیری مسلحانه نیز نمی‌باشد.

وی توضیح داد که ارتش سوریه پیام‌هایی برای افراد مسلح فرستاده و از آنها خواسته تا از مقاومت بیهوده دست بردارند و با بر زمین گذاشتن سلاح‌، خود را تسلیم ارتش سوریه کنند.

این منبع نظامی سوری با اشاره به اینکه این مناطق به زودی شاهد آغاز عملیات گسترده ارتش سوریه خواهد بود، گفت: عملیات ارتش سوریه در این منطقه بیش از یک هفته طول نخواهد کشید، چراکه بازتاب پیروزی‌های اخیر ارتش در مناطق همجوار حلفایا و به خصوص پیروزی‌های چشمگیری که ارتش سوریه در شهر القصیر از توابع ریف حمص احراز کرد، بر وضعیت این مناطق تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها