امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88057
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
«یوسف رزقه»، مشاور سابق دولت فلسطینی حماس در نوار غزه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه از مواضع جمهوری ...

«یوسف رزقه»، مشاور سابق دولت فلسطینی حماس در نوار غزه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه از مواضع جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های گذشته تقدیر و تشکر کرد.

رزقه تاکید کرد: حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران و مواضع آن در حمایت از حکومت فلسطینی غزه طی 7 سال گذشته به آن کمک بسیاری در غلبه بر چالش‌ها و موانع کرد.

وی ادامه داد: موضع سیاسی ایران همواره موضعی جانبدارانه از قضیه فلسطینی بوده و نیروهای مقاومت از این حمایت بهره‌های بسیار برده است.

رزقه تصریح کرد که مقاومت فلسطینی هیچ‌گاه موضع جانبدارانه ایران را پنهان نکرده و به خاطر حمایت‌های ایران به ویژه پس از جنگ 2009 و جنگ 8 روزه 2012 که غزه را هدف گرفت، از آن تشکر کرده است.

مشاور سابق سیاسی حکومت فلسطینی نوار غزه خواستار بازگشت روابط تهران و حماس به شکل سابق خود شد.

وی همچنین بر این باور است که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی توافقنامه آشتی ملی را در بعد سیاسی نقض کرده و اظهارات اخیر وی که گفته بود، توافقنامه آشتی ملی با شرایط مورد نظر ما امضا شد و ما را راضی کرد و همچنین پرداخت حقوق کارمندان نوار غزه را برعهده دولت غزه گذاشت، را نگران کننده خواند و خواستار وجود توافقنامه تفصیلی مکتوب شد.

رزقه از تمام طرف‌های امضا کننده توافقنامه آشتی ملی خواست راه حلی فوری برای پرداخت کارمندان غزه پیدا کند، چراکه دولت جدید توافق ملی فلسطینی مسئول این امر است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار